Lewandowski oczarował Camp Nou. Polak oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski został w piątek oficjalnie zaprezentowany na Spotify Camp Nou. Reprezentant Polski po raz pierwszy miał okazję pokazać się katalońskiej widowni. Event zgromadził na trybunach kilkadziesiąt tysięcy osób.

  • Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou
  • Polak przywitał się z kibicami, pokazał próbkę swoich umiejętności technicznych, a także zagrał w “dziadka” z młodymi graczami akademii
  • Napastnik przyciągnął na trybuny około 50 tys. kibiców

Historyczne wydarzenie na Camp Nou

Według nieoficjalnych informacji prezentacja Roberta Lewandowskiego zgromadziła na Camp Nou blisko 50 tysięcy fanów, a pierwsi pojawiali się już godzinę przed planowanym wydarzeniem. To dwukrotnie więcej niż zgromadziła prezentacja Ronaldinho w 2003 roku. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także relacja wideo z tego wydarzenia transmitowana na oficjalnym kanale klubowym w serwisie Youtube.

Prezentacja rozpoczęła się tuż po godzinie 12:30, gdy Robert Lewandowski pojawił się na płycie boiska w towarzystwie prezydenta klubu Joana Laporty. Polak tym samym rozwiał wszelkiej wątpliwości dotyczące numeru, z jakim będzie występował w Dumie Katalonii pokazując się w koszulce z numerem dziewięć.

Robert Lewandowski po przywitaniu się ze zgromadzonymi na stadionie kibicami otrzymał dożywotni karnet “Socio” oraz złożył autograf na plakacie ze swoją podobizną, który później trafi na aukcje charytatywną. Następnie głos zabrał Laporta, który przywitał Roberta w Barcelonie.

– Ten dzień jest historyczny dla Barcelony. Zawodnik takiej klasy jak Lewandowski chciał przejść do Barcelony. To już oznacza, że jesteśmy na dobrej drodze – powiedział prezydent Blaugrany, który następnie oddał głos Robertowi Lewandowskiemu.

– Jestem bardzo dumny, że trafiłem do Barcelony. To była długa podróż, ale na koniec jestem tutaj. Poziom mojego szczęścia z tego powodu jest bardzo wysoki. Mam nadzieje, że zagwarantuję tutaj wiele bramek, wiele zwycięstw i liczę na wasze wsparcie w każdym meczu – mówił Lewandowski do kibiców zwracając się w języku angielskim.

Na zakończenie prezentacji reprezentant Polski popisał się próbką swoich umiejętności między innymi żonglując futbolówką. Następnie zagrał w popularnego “dziadka” z młodymi piłkarzami z barcelońskiej akademii. Lewandowskiemu w tym ważnym dniu towarzyszyła najbliższa rodzina oraz jego agent Pini Zahavi.

Robert Lewandowski oficjalnie zadebiutuje w Barcelonie w sobotę 13 sierpnia. Duma Katalonii w pierwszym meczu nowego sezonu La Liga zmierzy z Rayo Vallecano (godz. 21:00). Jak dotąd popularny RL9 miał okazję wystąpić w trzech spotkaniach sparingowych z Realem Madryt, Juventusem oraz New York Red Bull, ale nie udało mu się jeszcze wpisać na listę strzelców. A już w niedzielę 7 sierpnia blaugrana zmierzy się z meksykańskim Pumas UNAM w meczu o Puchar Gampera.

Zobacz również: Poważny plan finansowy Barcelony, spodziewany duży zysk

Komentarze