Lewandowski osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu z Barceloną

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Dziennikarz Sky Sports, Florian Plettenberg informuje, że Robert Lewandowski osiągnął ustne porozumienie z Barceloną w sprawie trzyletniego kontraktu. Reprezentant Polski jest zdecydowany na transfer do zespołu z Katalonii.

  • Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony jest już blisko
  • Polak uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Dumą Katalonii
  • Kapitan naszej kadry podpisze trzyletni kontrakt z nowym klubem

Czekamy na zgodę Bayernu Monachium na transfer

Lewandowski dał jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany propozycją kontraktu otrzymanego od Bayernu Monachium i nie zamierza przystawać na warunki zaproponowane przez bawarski klub. Oczekiwania obu stron były na tyle różne, że Polak zdecydował się opuścić zespół mistrza Niemiec.

Powoli wszystko składa się w jedną całość i wydaje się, że transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony jest już blisko. Otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że obie strony dążą do pozytywnego zakończenia negocjacji, a co najważniejsze obie strony chcą nawiązać współpracę.

Nie od dziś było wiadomo, że kością niezgody w Bayernie była długość nowego kontraktu. Ten czynnik nie spowodował jednak żadnych problemów w negocjacjach z Barceloną, która była gotowa przystać na warunki polskiego napastnika i zaproponować mu dłuższą umowę. Jak donosi Plettenberg Lewanowski osiągnął ustne porozumienie z Barceloną w sprawie trzyletniego kontraktu, który będzie obowiązywał do 2025 roku. Jego wymagania finansowe także nie stanowią problemu dla Dumy Katalonii.

Wszystko wskazuje więc na to, że teraz musimy tylko zaczekać na ostateczną zgodę Bayernu Monachium na ten transfer. Robert Lewandowski zostanie pierwszym Polakiem grającym w Barcelonie.

Zobacz również: Aurelien Tchouameni zdecydował się na nowy klub

Komentarze