Lewandowski zaczął LaZabawę, Polak z premierowym golem [WIDEO]

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola dla FC Barcelony w La Liga. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w pierwszych fragmentach rywalizacji z Realem Sociedad San Sebastian.

  • Robert Lewandowski zaczął strzelanie w Hiszpanii
  • 34-latek zdobył już w drugiej minucie bramkę w starciu z Realem Sociedad
  • Reprezentant Polski wykorzystał podanie od Alejandro Balde

Lewandowski z pierwszym golem w La Liga

Robert Lewandowski w niedzielny wieczór rozegrał drugi mecz w La Liga w sezonie 2022/2023. Reprezentant Polski tego lata zamienił Bayern Monachium na FC Barcelonę i szybko zaczął strzelanie w nowym zespole. Przypomnijmy, że 34-letni zawodnik dołączył do ekipy z Camp Nou za 45 milionów euro plus pięć milionów euro w formie bonusów.

W starciu z Rayo Vallecano reprezentant Polski skierował piłkę do siatki, ale jego gol nie został uznany. Tymczasem w boju z Realem Sociedad doświadczony napastnik wykonał wszystko jak należy i mógł celebrować radość po zdobyiu pierwszej bramki w lidze hiszpańskiej, oddając strzał z pierwszej piłki po podaniu Alejandro Balde.

Lewandowski zdobywając pierwszą bramkę w La Liga w boju z Baskami z San Sebastian dołaczył do Romario i Neymara, którzy też w rywalizacji z tą ekipą w przeszłości otwierali swoją strzelecką listę w Barcelonie. Polski napastnik skierował piłkę do siatki w drugiej minucie rywalizacji, świętując w ten sposób swoje urodziny.

Czytaj więcej: Barcelona szuka oszczędności. Zwróciła się do weterana

Komentarze