Lewandowski: Jestem w najlepszym miejscu, aby wygrywać [WIDEO]

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski w końcu doczekał się oficjalnej prezentacji w FC Barcelonie. Reprezentant Polski szybko zjednał sobie kibiców, deklarując, że jest w najlepszym możliwym miejscu do zdobywania trofeów.

  • Robert Lewandowski w końcu został zaprezentowany jako gracz FC Barcelony
  • Laporta podziękował polskiemu napastnikowi za wysiłek włożony w ten transfer
  • Reprezentant Polski przyznał z kolei, że ma w sobie chęć wygrywania

Lewandowski: jestem gotowy do gry w następnym meczu

Po kilku trudnych tygodniach, w których Bayern Monachium i Barcelona kłóciły się o sumę transferu Roberta Lewandowskiego, a także nalegań piłkarza na ten ruch, Joan Laporta był w stanie wreszcie zaprezentować nowego gracza podczas tournee Katalończyków w Miami.

– W piłce nożnej ważna jest chęć wygrywania i myślę, że jestem do tego w najlepszym miejscu. Jestem głodny bramek. Mamy dużo pracy do wykonania, ale w składzie jest wysoka jakość i duży potencjał. Jestem w dobrym klubie. Zrobiłem kilka ostatnich sesji treningowych z moimi kolegami z drużyny i jestem gotowy do gry w następnym meczu [przeciwko Realowi Madryt]. Mam nadzieję, że zdołam strzelić dużo goli, to jest moje wyzwanie – powiedział Lewandowski.

W uroczystości wziął udział także Laporta, który przedstawił polskiego napastnika mediom, dziękując mu za dołączenie do Barcelony, a kierownictwu za doprowadzenie do porozumienia.

– Dziękuję i witam w Barcelonie – zaczął Laporta po polsku. – Ten człowiek poczynił nadzwyczajne wysiłki, aby do nas dołączyć. Nie było łatwo i jesteśmy bardzo dumni, że chciałeś dla nas zagrać. Potrzebujemy Cię, jesteś gwiazdą i mamy wielkie oczekiwania. Chcemy, aby zespół był coraz bardziej konkurencyjny i robimy bardzo dobre postępy. Chcę podziękować kierownictwu sportowemu za ich pracę, umożliwili podpisanie kontraktu. Wprowadzamy Barcelonę z powrotem na światową scenę.

Zobacz również: Raphinha: moim zdaniem jesteśmy lepsi niż Real

Komentarze