Wychowanek Barcy doceniony przez Xaviego

Alejandro Balde
Alejandro Balde Pressfocus

Jednym z nielicznych piłkarzy FC Barcelony, którzy pozytywnie wyróżnili się w meczu z Bayerenm Monachium był Alejandro Balde. Xavi osobiście pogratulował młodemu lewemu obrońcy występu. Hiszpan zdaniem hiszpańskich mediów ma szansę wywalczyć sobie miejsce w kadrze na mundial.

  • Alejandro Balde na starcie sezonu wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie FC Barcelony
  • 19-latek wygrywa rywalizację z dużo bardziej doświadczonymi Jordim Albą i Marcosem Alonso
  • Po meczu z Bayernem Monachium dobrego występu zawodnikowi pogratulował Xavi
  • Zdaniem hiszpańskich mediów Balde ma szansę na wyjazd z reprezentacją Hiszpanii do Kataru

Znakomity początek sezonu w wykonaniu Alejandro Balde

Alejandro Balde ze wszystkich zawodników FC Barcelony zanotował na przestrzeni ostatniego sezonu prawdopodobnie największy rozwój. 19-latek w zeszłej kampanii praktycznie nie liczył się zarówno dla Ronalda Koemana, jak i Xaviego. Na starcie kampanii 2022/23 wywalczył sobie przebojem miejsce w wyjściowej jedenastce i nie zamierza go oddawać. 

Lewy obrońca zaprezentował się z dobrej strony w rywalizacji z Bayernem Monachium i popełnił najmniej błędów z całego bloku defensywnego. Dzięki swojej szybkości i technice był w stanie również kreować zagrożenie pod bramką rywala. Zauważył to Xavi, który po meczu pogratulował osobiście 19-latkowi występu.

Do tej pory Balde nie miał jeszcze okazji zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Niewykluczone, że poza Xavim doceni go również Luis Enrique. Wychowanek Dumy Katalonii znalazł się w szerokiej kadrze na mundial, a media hiszpańskie nie przekreślają jego szans na wyjazd do Kataru. Enrique znany jest z wielu zaskakujących i bezkompromisowych decyzji. 

Dla 19-latka powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze niewątpliwie byłoby ogromną nobilitacją i nagrodą za ciężką pracę, jaką w tym sezonie wykonuje.

Też u nas: Oblak: nasi kibice zasłużyli na więcej

Komentarze