Na Mestalla Real wystąpi bez co najmniej sześciu graczy

Toni Kroos
Toni Kroos PressFocus

Real Madryt czeka niełatwy wyjazd na Estadio Mestalla, gdzie czeka już Valencia, odmieniona przez Pepe Bordalasa. W tym meczu zabraknie co najmniej sześciu kontuzjowanych graczy Królewskich, a występ Edena Hazarda stoi pod znakiem zapytania.

  • Real Madryt czeka w niedzielę spore wyzwanie – wyjazd na Estadio Mestalla
  • Przeciwko Valencii z pewnością nie wystąpi sześciu kontuzjowanych graczy, w tym tak ważnych, jak Ferland Mendy, Toni Kroos czy Gareth Bale
  • Niepewna jest także sytuacja Edena Hazarda, który nie wystąpił z Interem z powodu urazu kolana

Real Madryt mocno osłabiony na Estadio Mestalla

Już w niedzielę czekać nas będzie mecz o pozycję lidera. Zarówno Real Madryt, jak i Valencia mają obecnie na koncie po dziesięć punktów. Tylko Atletico, które już rozegrało swój mecz w tej kolejce, ma o jedno oczko więcej.

Nietoperze i Królewscy udanie rozpoczęli kampanię. Gospodarze niedzielnego pojedynku prezentują się całkowicie inaczej pod wodzą Pepe Bordalasa. Są skuteczni, a jedną z ich broni jest przywrócona do życia skuteczność skrzydeł.

Real Madryt czeka zatem niełatwe zadanie. Sprawy nie ułatwiają Carlo Ancelottiemu także absencje. Włoch w sobotę ujawnił 22-osobowy skład, który zabierze ze sobą do Walencji. Na liście zabraknie aż sześciu zawodników. Najboleśniejsze wydają się nieobecności Ferlanda Mendy’ego, Toniego Kroosa czy Garetha Bale’a. Niezdolni do gry pozostają też Marcelo, Dani Ceballos i Mariano Diaz. Niepewny jest też występ Edena Hazarda.

Nie zagrał z Interem przez drobny uraz kolana. Niepokoił go również w trakcie piątkowego treningu. Nie wiemy, czy wystąpi w niedzielę, ale ma się lepiej. Musimy uważać, mając w pamięci jego dawne kontuzje. Wystawianie go w dwóch meczach z rzędu jest ryzykowne – powiedział na konferencji przedmeczowej Carlo Ancelotti.

Początek spotkania o fotel lidera La Ligi rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze