Real Sociedad zdobył Old Trafford, złoty gol Mendeza

Imanol Alguacil
Imanol Alguacil fot. PressFocus

Real Sociedad udanie zaczął nowy sezon w fazie grupowej Ligi Europy. Baskowie pokonali Man Utd na Old Trafford. Jedynego gola strzelił Brais Mendez z rzutu karnego.

• Real Sociedad wygrał trzecie z rzędu spotkanie na wyjeździe, licząc wszystkie rozgrywki
  • Baskowie w czwartkowy wieczór sprawili niespodziankę, ogrywając skromnie ekipę Erika ten Haga
  • Nieudany debiut w Lidze Europy zaliczył Cristiano Ronaldo

Real Sociedad z tarczą na Old Trafford

Real Sociedad nie miał łatwego zadania w czwartkowy wieczór, mierząc się w starciu z jednym z gigantów Premier League. Baskowie przystępowali do starcia z Man Utd po remisie z Atletico Madryt (1:1). Drużyna z Old Trafford była natomiast opromieniona wiktorią nad Arsenalem (3:1). Była to jednocześnie czwarta z rzędu wygrana Czerwonych Diabłów.

W pierwszej połowie rywalizacji byliśmy świadkami słabych zawodów w wykonaniu obu ekip. Taki obrót wydarzeń był podyktowany tym, że mało był sytuacji strzeleckich. Ogólnie w pierwszych 45 minutach meczu miał miejsce tylko jeden strzał.

W drugiej połowie tempo było o wiele lepsze. Przede wszystkim piłka szukała Cristiano Ronaldo, który miał co najmniej dwie sytuacje do zdobycia bramki, ale Portugalczyk żadnej nie wykorzystał.

Tymczasem w 57. minucie po strzale Davida Silvy piłka trafiła w rękę jednego z graczy angielskiej ekipy i arbiter podyktował jedenastkę dla Basków. Stały fragment gry na gola zamienił Brais Mendez i Real Sociedad wywalczył cenne trzy punkty na trudnym terenie.

Hiszpańska drużyna kolejne spotkanie w europejskich pucharach rozegra za tydzień, mierząc się w roli gospodarza z Omonią Nikozja. Z kolei Man Utd na wyjeździe zagra z Sheriffem Tyraspol.