Barcelona odarta z marzeń. Bayern wypunktował Dumę Katalonii

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen PressFocus

FC Barcelona żegna się z Ligą Mistrzów. W środowym meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Duma Katalonii przegrała 0:3 na wyjeździe z Bayernem Monachium i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie.

• FC Barcelona nie zagra na wiosnę w rozgrywkach Ligi Mistrzów
  • W środę po raz drugi w obecnej edycji Champions League musiała uznać wyższość Bayernu Monachium

Bayern ponownie lepszy od Barcelony

FC Barcelona do spotkania w Monachium przystępowała z cichą nadzieją na sprawienie niespodzianki, a co za tym idzie utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. Bawarczycy szybko jednak odebrali Dumie Katalonii marzenia o kontynuowaniu przygody z Ligą Mistrzów w tym sezonie.

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku i konsekwentnie szukali okazji do zdobycia gola. Przed przerwą udało im się wyprowadzić Barcelonie dwa bolesne ciosy,

W 34. minucie wynik spotkania otworzył Thomas Mueller, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego. Przed swoim zagraniem reprezentant Polski świetnie wymanewrował w polu karnym rywali Gerarda Pique.

W 43. minucie drużyna Juliana Nagelsmanna prowadziła już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Leroy Sane, który zaskoczył Marca-Andre ter Stegena mocnym uderzeniem z dystansu. Bramkarz Barcelony powinien jednak w tej sytuacji spisać się zdecydowanie lepiej.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a w 60. minucie Bayern zdobył trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala, który strzałem z czterech metrów wykorzystał dogranie Alphonso Daviesa spod linii końcowej.

W drugim spotkaniu grupy E Benfica pokonała 2:0 Dynamo Kijów, co pozwoliło jej przeskoczyć Barcelonę w tabeli. Tym samym kataloński gigant nie zagra wiosną w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a na pocieszenie pozostanie mu rywalizacja w Lidze Europy.