Mecz Barcelona – Napoli poza Camp Nou?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Wiceprezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michele Uve potwierdził, że przygotowane jest alternatywne rozwiązanie na wypadek, gdyby rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną i Napoli nie mogło zostać rozegrane na Camp Nou. W rejonie stolicy Katalonii nastąpił w ostatnim czasie gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Czytaj dalej…

Pierwszy pojedynek między zespołami rozegrany został w lutym na Stadio San Paolo i zakończył się remisem 1:1. Rewanżowe spotkanie nie odbyło się w pierwotnym terminie ze względu na pandemię koronawirusa. Mecz, który ma odbyć się na Camp Nou, został przełożony na 8 sierpnia i zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

W ostatnich dniach pojawiły się jednak znaki zapytania w tej kwestii. W rejonie Barcelony nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań i z tego powodu wprowadzono nowe restrykcje. Władze stolicy Katalonii wezwały mieszkańców do pozostania w domu i nie gromadzenie się grupach liczących ponad 10 osób.

UEFA z alternatywnym rozwiązaniem

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) jest jednak przygotowana na wypadek, gdyby mecz nie mógł zostać rozegrany w Barcelonie. – Napoli oficjalnie zagra w Barcelonie, chyba że w międzyczasie wprowadzone zostaną zasady, które uniemożliwią grę w piłkę w Hiszpanii. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie i rewanżowe mecze rozegrane zostaną w macierzystych lokalizacjach. Ale oczywiście są także alternatywne rozwiązania – powiedział Uva.

W grę wchodzi między innymi przeniesienie spotkania do Portugalii, gdzie rozegrane zostaną również pozostałe mecze obecnej edycji Ligi Mistrzów, począwszy od ćwierćfinału.

Komentarze