Real Madryt znokautował Celtic, trzy karne na Santiago Bernabeu [WIDEO]

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

Real Madryt w swoim ostatnim meczu w Lidze Mistrzów w 2022 roku nie dał żadnych szans Celtikowi. Mistrz La Liga pewnie pokonał team ze Szkocji (5:1), wygrywając jednocześnie rywalizację w grupie F.

• Real Madryt wrócił na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej
  • Królewscy odnieśli czwarte zwycięstwo w fazie grupowej Champions League
  • Madrycki team zakończył rywalizację w fazie grupowej z bilansem goli 15:6

Real wygrał grupę F

Real Madryt jako lider w grupie F mierzył się w środowy wieczór z Celtikiem, chcąc zwyciężyć, aby zapewnić sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca. Ekipa z Glasgow chciała natomiast uniknąć blamażu w jaskini lwa.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji więcej powodów do zadowolenia mieli podopieczni Carlo Ancelottiego. Już w szóstej minucie Real na prowadzenie wyprowadził Luka Modrić, który wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Motitza Jenza.

Jednym trafieniem madrycki team się nie zadowolił, a efektem tego było trafienie Rodrugo na 2:0. Brazylijczyk wykorzystał jedenastkę znów podyktowaną za zagranie ręką. Kolejny raz piłka na wapnie została z kolei ustawiona w 35. minucie. Tym razem jednak goście mieli szanse na gola, ale uderzenie Josipa Juranovicia obronił Thibaut Courtois. Do przerwy było 2:0.

Po zmianie stron mistrz La Liga dołożył jeszcze trzy gole. Najpierw w 51. minucie Marco Asensio popisał się celnym strzałem z mniej więcej 13 metrów. Tymczasem po ponad godzinie gry bramkę zdobył Vinicius Junior, który przytomnie dostawił nogę do piłki zagranej z boku boiska.

Bramka na 5:0 dla gospodarzy padła w 71. minucie za sprawą Fede Valverde, który oddał celny strzał sprzed pola karnego. Z kolei w 84. minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył Jota i Real ostatecznie wygrał 5:1.