Trener Sevilli: Byliśmy lepsi niż Borussia. Powinniśmy grać dalej

Sevilla FC
Sevilla FC PressFocus

Trener Sevilli, Julen Lopetegui przyznaje, że odczuwa ogromny niedosyt po rywalizacji o ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Przekonywał na konferencji prasowej, że to jego drużyna bardziej zasłużyła na to, by znaleźć się w kolejnej rundzie.

Sevilla przegrała pierwszy mecz z Niemcami na Sanchez Pizjuan 2:3, ale pokazała charakter w rewanżu. Niemcy najedli się strachu. Ostatecznie wygrali dwumecz z Sevillą 5:4.

Nie awansowaliśmy, ale uważam, że nasza drużyna zagrała wielki mecz. Nieczęsto zdarza się, by ktoś aż tak zdominował Borussię jak my to uczyniliśmy. W pewnym momencie nie pozwalaliśmy rywalowi wyjść z jego własnej połowy, a przecież ma tylu klasowych zawodników i gwiazd, na których może polegać – zauważył Lopetegui.

Sevilli zabrakło jednego gola

W końcówce meczu Sevilla rzuciła się do przodu i za sprawą Toussefa En-Nesyriego zdobyła gola na 2:2. Do dogrywki zabrakło gościom jednego trafienia.

W ostatnich fragmentach meczu daliśmy z siebie wszystko, by zdobyć jeszcze jednego gola. Czujemy rozczarowanie. Chcieliśmy awansować i myślę, że na to zasłużyliśmy – dodał trener Sevilli.