Luis Enrique pod wrażeniem występu Ansu Fatiego

Luis Enrique
Luis Enrique fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Reprezentacja Hiszpanii w niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów UEFA pokonała Ukrainę w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Po zakończeniu spotkania radości po wygranym meczu nie ukrywał szkoleniowiec La Furia Roja, który nie szczędził też pochwał w kierunku Ansu Fatiego. 17-latek był jednym z najjaśniejszych punktów ekipy z Półwyspu Iberyjskiego.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Hiszpanii rozbiła Ukraińców w Madrycie, wygrywając 4:0. Ansu Fati już na początku meczu wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Sergio Ramos. Z kolei później młody talent FC Barcelony sam wpisał się na listę strzelców.

– Pomimo tego, że ma zaledwie 17 lat, Fati gra ze spokojem i pokorą, chcąc się dalej rozwijać – powiedział Luis Enrque w rozmowie z El Chiringuito.

Hiszpania to dzisiaj połączenie młodości z rutyną

Opiekun Hiszpanów, którzy w trakcie Euro 2020 będą jednym z rywali reprezentacji Polski, chwalił również strzelca dwóch goli dla La Furia Roja w niedzielnej konfrontacji. – Sergio Ramos jest zwycięzcą i jednym z najlepszych na swojej pozycji na świecie – rzekł selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

– Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu i wygranej. Jesteśmy teraz na pierwszym miejscu w grupie, więc taki wynik musi cieszyć – kontynuował Luis Enrique.

Przed Hiszpanami jeszcze kilka ciekawych spotkań w tym roku

Hiszpania ma zaplanowanych jeszcze pięć spotkań na końcówkę 2020 roku, zarówno w Lidze Narodów, jak i mecze towarzyski. 10 października La Furia Roja zmierzy się ze Szwajcarią, a trzy dni później w Kijowie z Ukrainą.

Tymczasem w listopadzie na drodze Hiszpanii stanie reprezentacja Holandia, z którą ekipa Luisa Enrique rozegra spotkanie towarzyskie. Później natomiast La Furia Roja stanie do rywalizacji ze Szwajcarią i Niemcami.

Komentarze