Luis Enrique: Zasłużyliśmy na ten punkt

Luis Enrique
Luis Enrique fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Luis Enrique był zadowolony z postawy reprezentacji Hiszpanii w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Niemcami. Spotkanie, które rozegrane zostało w Stuttgarcie, zakończyło się remisem 1:1. Po meczu selekcjoner hiszpańskiej kadry zwracał między uwagę na świetną postawę Davida de Gei.

Czytaj dalej…

– Kiedy De Gea popełni błąd, jest krytykowany, więc teraz gdy rozegrał wielkie spotkanie, należą mu się brawa. Byłoby miło, gdyby trafił na pierwsze strony gazet z tekstem “mamy wielkiego bramkarza”, ale ponieważ tak się nie stanie, sam mu to powiem. Najgorsze jest to, że za każdym razem, gdy popełnia mały błąd, jest we wszystkich wiadomościach – stwierdził szkoleniowiec

Nagroda za ciężką pracę

Hiszpania wyrównującego gola zdobyła dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Zdaniem szkoleniowca, biorąc pod uwagę to jak zaprezentowała się w meczu, w pełni zasłużyła na zdobycie jednego punktu. – Czasami otrzymujesz nagrodę za pracę – powiedział selekcjoner reprezentacji Hiszpanii o bramce Jose Gayi w doliczonym czasie gry. – Przeszkadzałoby mi to, gdyby drużyna nie zdobyła punktu, na który zasłużyła po bardzo dobrej grze – kontynuował Luis Enrique.

– Biorąc pod uwagę ten moment sezonu, byliśmy na świetnym poziomie fizycznym i zdobycie punktu nas cieszy. Otrzymaliśmy nagrodę za naszą pracę. Wcześniej mieliśmy lepsze okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać – mówił hiszpański szkoleniowiec.

– W drugiej połowie, po zdobyciu bramki Niemcy cofnęli się i pozwolili nam grać. Trudno jest jednak zaatakować zespół, który tylko się broni, ale staraliśmy się to zrobić po akcjach ze skrzydeł – mówił Luis Enrique, który widział również mankamenty w grze w swojego zespołu. – Chciałbym, abyśmy nie tracili tylu piłek, ale przy tempie, w jakim graliśmy jest to normalne.

Debiutanci nie zawiedli

Szkoleniowiec był również zadowolony z postawy kilku debiutantów: Ferrana Torresa, Ansu Fatiego, Mikela Merino i Oscara Rodrigueza. – Przede wszystkim podobało mi się to, jak zagrali przeciwko świetnemu niemieckiemu zespołowi na jego terenie. Bardzo miło jest widzieć ludzi z dużą chęcią zrobienia dużej kariery w reprezentacji – dodał.

Komentarze