LN: Hiszpania skorzystała z prezentu Szwajcarów

Mikel Oyarzabal
Mikel Oyarzabal fot. PressFocus

Hiszpania w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA pokonała w roli gospodarza 1:0 (1:0) Szwajcarię. Zawody z udziałem podopiecznych Luisa Enrique nie były jednak atrakcyjnym widowiskiem. W każdym razie La Furia Roja i tak umocniła się na pozycji lidera w swojej grupie.

Czytaj dalej…

Hiszpania do swojej potyczki z Helwetami przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego w Madrycie nie przegrała od 33 lat i zamierzała tę passę kontynuować. W przypadku zrealizowania swojego celu La Furia Roja mogła przyczynić się do tego, że Szwajcaria straciłaby szansę na wygranie grupy czwartej w Dywizji A.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na Estadio Alfredo Di Stefano nie była ciekawym widowiskiem. Warte odnotowania były tylko dwie sytuacje. Jedna akcja zakończyła się natomiast golem dla gospodarzy, gdy na listę strzelców wpisał się Mikel Oyarzabal, który wykorzystał fatalny błąd golkipera rywali. 23-latek oddał strzał z lewej nogi.

W drugiej odsłonie tylko Juan Jesus sprawił, że do wysiłku został zmuszony Yann Sommer. Bramkarz Helwetów poradził sobie jednak z uderzeniem defensora reprezentacji Hiszpanii. Do końca zawodów ostatecznie wynik się nie zmienił, więc La Furia Roja odniosła swoje drugie zwycięstwo w Lidze Narodów, dzięki czemu ma siedem punktów.

Komentarze