Sergio Busquets nie zagra z Niemcami

Sergio Busquets
Sergio Busquets fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Sergio Busquets nie będzie mógł zagrać we wtorkowym meczu reprezentacji Hiszpanii z Niemcami w Lidze Narodów UEFA. Zawodnika z gry eliminuje konuzja.

Czytaj dalej…

Sergio Busquets doznał urazu lekkiego skręcenia więzadła pobocznego lewego kolana. Jutro piłkarz ma przejść rezonans magnetyczny. Dzisiaj pomocnik FC Barcelony nie trenował z resztą drużyny.

Przypomnijmy, że Hiszpanie wczoraj wieczorem rzutem na taśmę zremisowali 1:1 ze Szwajcarią. Sergio Ramos w tym starciu dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.

Tymczasem Niemcy w swoim sobotnim boju pokonali 3:1 Ukrainę, co skutkuje tym, że nasi zachodni sąsiedzi przeskoczyli ekipę Luisa Enrique w tabeli grupy czwartej w dywizji A.

Przypomnijmy, że konfrontacja Hiszpania – Niemcy rozegrana zostanie w Sewilli na Estadio de La Cartuja. Stawką meczu będzie zwycięstwo w grupie.

W kontekście Sergio Busquetsa dodajmy, że to zawodnik, który całą piłkarską karierę spędził w FC Barcelonie, występując łącznie prawie 400 meczach. W drużynie narodowej piłkarz zaliczył ponad 100 spotkań.

Komentarze