Hiszpania wykonała plan i objęła prowadzenie w grupie

Pablo Sarabia
Pablo Sarabia fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii w jednym z dwóch niedzielnych meczów czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA pokonała Czechy (2:0). Dzięki wygranej na Estadio La Rosaleda w Maladze piłkarze La Furia Roja wskoczyli na pierwsze miejsce w swojej grupie.

• Reprezentacja Hiszpanii odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w niedzielny wieczór
  • La Furia Roja wygrała dzięki bramkom zdobytym przez Carlosa Solera i Pablo Sarabię
  • Podopieczni Luisa Enrique w roli gospodarza są bez porażki od pięciu meczów

Hiszpania liderem grupy drugiej

Reprezentacja Hiszpanii podchodziła do starcia z Czechami, chcąc objąć prowadzenie w tabeli. Jednocześnie La Furia Roja chciała udowodnić, że remis (2:2) osiągnięty z tą ekipą killka dni wcześniej, był tylko wypadkiem przy pracy.

Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi podopiecznych Luisa Enrique. Hiszpanii potwierdzili ją golem strzelonym w 21. minucie. Na listę strzelców wpisał się Carlos Soler, który zdobył bramkę po podaniu Marco Asensio. Do przerwy Hiszpania prowadziła 1:0.

W drugiej odsłonie gospodarze dali radę podwyższyć prowadzenie kwadrans przed końcem meczu. W roli głównej wystąpił Pablo Sarabia. Tym samym drugie zwycięstwo La Furia Roja w tej edycji Ligi Narodów UEFA stało się faktem, dzięki czemu Hiszpanii zostali liderem grupy drugiej w Dywizji A.

Hiszpański team ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania w trwającej edycji rozgrywek. Podopiecznych Luisa Enrique czekają starcia ze Szwajcarią u siebie i z Portugalią na wyjeździe.