Messi: Życie i piłka nie będą już takie same

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Napastnik Barcelony Lionel Messi uważa, że życie i piłka nożna nigdy nie będą już takie same jak przed pandemią koronawirusa. Argentyńczyk o swoich odczuciach związanych z ostatnimi miesiącami opowiedział w wywiadzie udzielonym El Pais.

Czytaj dalej…

– Nie sądzę, aby piłka nożna była taka jak dawniej. Ale poza piłką, uważam, że życie nigdy już nie będzie takie samo – powiedział Messi w wywiadzie udzielonym El Pais. – Wszyscy, którzy doświadczyli tej sytuacji, będą pamiętać, co się stało w taki czy inny sposób. W moim przypadku wiąże się to z uczuciem smutku i frustracji, ze względu na tych, którzy najbardziej ucierpieli z powodu utraty bliskich.

– Jestem pewien, że będzie to miało wpływ na piłkę nożną i sport w ogóle. Finansowo, ponieważ istnieją firmy związane ze światem sportu, które prawdopodobnie doświadczą pewnych trudności z powodu koronawirusa. Ale także zawodowo, ponieważ wraz z powrotem do treningów i rywalizacji, to co było normalne wcześniej, teraz będzie inne. To będzie dziwna sytuacja dla nas jako sportowców, ale także dla każdego, kto musi zmienić swoją naturalną dynamikę pracy – kontynuował Argentyńczyk.

– Jestem wdzięczny wszystkim ludziom, którzy walczą z tym wirusem w szpitalach, ośrodkach zdrowia i domach opieki. Prawie wszyscy mamy wątpliwości co do tego, jak będzie wyglądał świat po tym wszystkim, co się stało. Poza blokadą i całą sytuacją, która nas zaskoczyła, wielu ludzi przeżyło naprawdę ciężki okres, ponieważ zostali tym bezpośrednio dotknięci. Ludzie stracili rodzinę i przyjaciół i nie byli nawet w stanie się pożegnać. Z tego kryzysu wyniknęło wiele negatywnych skutków, ale nie uważam, aby było coś gorszego niż utrata bliskich. To jest dla mnie ogromnie frustrujące i niesprawiedliwe – dodał napastnik Barcelony.

Komentarze