Niespodziewana wpadka Realu. Kwestia pierwszego miejsca otwarta

Real Madryt - RB Lipsk
Real Madryt - RB Lipsk fot. PressFocus

Real Madryt niespodziewanie przegrał we wtorek na wyjeździe z RB Lipsk 2-3. Ten wynik sprawia, że kwestia awansu do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w dalszym ciągu pozostaje otwarta.

• Real Madryt nie zdołał sprostać ambitnej drużynie Lipska, która wygrała 3-2
  • Bramki dla Królewskich zdobywali Vinicius Junior oraz Rodrygo
  • Drugi Lipsk traci tylko punkt do liderującego Realu

Kosztowna wpadka Królewskich

Po remisie w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck Królewscy mieli nadzieję, że we wtorek wrócą na zwycięską ścieżkę i zapewnią sobie awans z pierwszego miejsca. Do potyczki z Lipskiem przystępowali bez kontuzjowanego Karima Benzemy. W bramce pojawił się za to Thibaut Courtois, dla którego było to pierwsze spotkanie po miesięcznej przerwie od gry.

Początek spotkania był bardzo zaskakujący. Na prowadzenie gospodarzy w 13. minucie wyprowadził Josko Gvardiol, a chwilę później drugie trafienie zaliczył Christopher Nkunku, który dobrze odnalazł się w polu karnym i piekielnie mocnym strzałem od poprzeczki wpakował piłkę do siatki.

Dla Realu Madryt były to bardzo niespodziewane ciosy. Po stracie drugiej bramki goście zdołali przejąć kontrolę nad przebiegiem gry, lecz nadziewali się na zabójcze kontrataki niemieckiego zespołu. Kontaktowe trafienie padło dopiero w 44. minucie. Po dośrodkowaniu Marco Asensio świetnie zachował się Vinicius Junior, który kierunkowym strzałem głową zaskoczył stojącego w bramce Janisa Blaswicha.

Po zmianie stron również nie brakowało emocji, choć na gole czekaliśmy aż do 81. minuty. Prawą stroną przez niemal pół boiska popędził Mohamed Simakan, a po jego precyzyjnym podaniu między bramkarzem a obrońcami do piłki dopadł Timo Wernera, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Real zdołał odpowiedzieć jeszcze w doliczonym czasie gry. Arbiter podyktował rzut karny, a podszedł do niego sam poszkodowany. Rodrygo pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 3-2 dla Lipska.

Ten nieoczekiwany rezultat sprawia, że kwestia awansu z pierwszego miejsca pozostaje otwarta. Real ma tylko punkt przewagi nad drugim Lipskiem i w ostatniej kolejce zmierzy się na Santiago Bernabeu z Celtikiem.