Liverpool narażony na ryzyko straty finansowej z powodu kontuzji Coutinho

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. PressFocus

Philippe Coutinho ostatnio doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na dłuższy czas. Taki stan rzeczy sprawia, że najpewniej konsekwencje tego odczuje również Liverpool FC. W momencie, gdy angielski klub sprzedawał Brazylijczyka do FC Barcelony, to uzgodnił różne bonusy. Jeden może być niezrealizowany, co sternicy The Reds odczują finansowo.

Philippe Coutinho w przypadku rozegrania 100 spotkań w koszulce Blaugrany zapewniłby Liverpool zastrzyk gotówki w postaci 18 milionów funtów, czytamy na łamach Daily Star. Fakt jednak, że zawodnik doznał kontuzji, sprawia, że szanse na zrealizowanie tego celu poważnie zmalały.

Reprezentant Brazylii nabawił się kontuzji łękotki, co skutkować ma przerwą w grze do kwietnia. Niewykluczone jednak, że Philippe Coutinho do gry wróci dopiero w maju. Jak na razie zawodnik w koszulce Dumy Katalonii rozegrał 90 spotkań, więc działacze Barcy mogli mieć uzasadnione nadzieje, że niebawem otrzymają solidny zastrzyk gotówki od wicemistrzów La Liga. Wygląda jednak na to, że wpłata blisko 20 milionów funtów zostanie odroczona w czasie.

Mając na uwadze, że Liverpool potrzebuje pilnie wzmocnień w defensywie, dodatkowe pieniądze byłyby dla angielskiego klubu tej zimy jak uśmiech od losu. Okazało się jednak, że mistrzów Anglii dopadł pech. W związku z tym mało prawdopodobne jest, aby do lata zawodnik spełnił wytyczne określone w umowie dotyczące rozegrania 100 spotkań.

Coutinho dołączył do Barcy w styczniu 2018 roku, kosztując 128,6 miliona funtów (145 milionów euro). Ostatniego lata zawodnik wrócił do ekipy z Camp Nou z wypożyczenia do Bayernu Monachium. W tym sezonie Brazylijczyk rozegrał 14 spotkań, w których zanotował trzy trafienia i dwie asysty.

Komentarze