Laporta mówi o nieudanym transferze. Liverpool ubiegł “Dumę Katalonii”

Luis Diaz
Luis Diaz fot. PressFocus

Luis Diaz mógł grać dla FC Barcelony. Prezydent klubu Joan Laporta przyznał, że na początku roku istniał temat transferu Kolumbijczyka, lecz Liverpool okazał się w tej kwestii konkretniejszy.

  • FC Barcelona rozważała zakup Luisa Diaza
  • Kolumbijczyk przeniósł się do Liverpoolu za 47 milionów euro
  • Dla Joana Laporty najważniejsza była poprawa sytuacji finansowej klubu

Gwiazda Liverpoolu mogła występować dla “Dumy Katalonii”

FC Barcelona znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, ale nie przeszkadza to jej w pozyskiwaniu jakościowych zawodników. Tylko tego lata szeregi hiszpańskiego giganta zasilili Robert Lewandowski, Jules Kounde, Raphinha czy Andreas Christensen, a w trakcie zimowego okienka transferowego do “Dumy Katalonii” dołączyli Ferran Torres i Pierre-Emerick Aubameyang.

Okazuje się, że wraz z początkiem 2022 roku do FC Barcelony mógł trafić jeszcze jeden zawodnik. Joan Laporta przyznał, że w klubie istniał temat transferu Luisa Diaza. Blaugrana rozważała ściągnięcie Kolumbijczyka, lecz ubiegł ją Liverpool, który wydał na gwiazdę FC Porto aż 47 milionów euro.

Wówczas to był okres, kiedy na dobre zaczęliśmy obejmować stery w klubie. Liverpool nas ubiegł, ale rozważaliśmy pozyskanie Díaza. Musieliśmy jednak rozwiązać i odwrócić sytuację ekonomiczną.

To świetny zawodnik, którego przynależność do Liverpoolu ma ogromny sens. Nie zamierzam o tym więcej rozmawiać, ale potwierdzam, że byliśmy nim zainteresowani. Prowadziliśmy rozmowy z jego przedstawicielami, ale równolegle ich negocjacje z Liverpoolem znajdowały się na zaawansowanym etapie – wspomina Laporta.

Zobacz również: Barca z konkretnym planem na obsadzenie prawej obrony

Komentarze