Liverpool skontaktował się z agentami gwiazdy Barcy

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Zgodnie z doniesieniami dziennika Sport, w gronie zainteresowanych pozyskaniem Ousmane’a Dembele pojawił się nowy zespół. O sytuację skrzydłowego Barcy pyta Liverpool, który po porażce w finale Ligi Mistrzów chce szybko postarać się o wzmocnienia przed przyszłym sezonem.

  • Przyszłość Dembele pozostaje niejasna
  • Francuz nie przedłużył kontraktu z Barcą i latem prawdopodobnie opuści klub
  • Do grona zainteresowanych sprowadzeniem 25-latka dołączył Liverpool

Liverpool obawia się odejścia Mane

W Barcelonie powoli staje się jasne, że Ousmnane Dembele nie zostanie w klubie na kolejny sezon. Zarząd Dumy Katalonii nie jest w stanie dojść do porozumienia ze skrzydłowym w kwestii przedłużenia kontraktu. Francuza kuszą kluby takie jak Bayern Monachium, czy Chelsea Londyn, które są w stanie zaoferować mu lepsze zarobki. Z drugiej strony Francuz czuje się w klubie dobrze i nie chciałby z niego odchodzić. Blaugrana wobec problemów finansowych nie jest niestety w stanie zaoferować mu na ten moment oczekiwanego przez jego agentów kontraktu. 

Według dziennika Sport, do grona zespołów zainteresowanych sprowadzeniem Francuza dołączył Liverpool. Władze The Reds skontaktowały się z jego otoczeniem, żeby dowiedzieć się więcej na temat aktualnej sytuacji. Ekipę wicemistrza Anglii latem może opuścić Sadio Mane, który zdaniem mediów jest już po słowie z Bayernem Monachium. Dembele mógłby wypełnić lukę, jaka powstanie po odejściu Senegalczyka. 

Wcześniej negocjacje z agentami skrzydłowego Barcy prowadziła także także Chelsea Londyn. The Blues także mają ogromną ochotę na transfer Francuza. Umowa z Blaugraną wiąże go tylko do czerwca tego roku, zatem lada moment Dembele będzie mógł opuścić klub jako wolny agent.

Sprawdź: Barcelona i Dani Alves blisko nowego porozumienia

Komentarze