LM: Królewscy wygrywają w Brugii

Luka Modrić
Luka Modrić fot. Grigoriy Sokolov / Sputnik/ Hepta / Sport Pic

Spokojnym zwycięstwem 3:1 w Brugii rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończyli piłkarze Realu Madryt. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a już wcześniej byli pewni gry w kolejnej rundzie.

Pierwsza połowa środowego spotkania w Brugii zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszego gola kibice doczekali się w 53. minucie. Na prowadzenie wyszli wówczas Królewscy. Po zagraniu Alvaro Odriozoli z prawej strony boiska, precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku bramkarza rywali pokonał Rodrygo.

Dwie minuty później Belgowie doprowadzili do wyrównania. Areolę ładnym strzałem z około czternastu metrów pokonał Hans Vanaken, który dostał piłkę w polu karnym od Eemmanuela Dennisa.

W 64. minucie na prowadzeniu ponownie był faworyzowany Real. W podbramkowym zamieszaniu do futbolówki dopadł Vinicius Junior i z pięciu metrów spokojnie trafił do siatki. Ostatnie słowo w meczu również należało do drużyny Zinedine’a Zidane’a. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 świetnym uderzeniem zza pola karnego ustalił Luka Modrić.

Club Brugge – Real Madryt 1:3 (0:0)

0:1 Rodrygo 53′
1:1 Vanaken 55′
1:2 Vinicius Junior 64′
1:3 Modrić 90+1′