LM: Pierwsze wygrane Villarreal i Barcy, kolejny remis Sevilli

Piłkarze Villarreal
Piłkarze Villarreal PressFocus

To była całkiem udana środa dla hiszpańskich drużyn na boiskach Ligi Mistrzów. Trzy punkty na swoje konto zapisały drużyny Barcelony i Villarreal, a cenny punkt wywalczyła Sevilla. Wszystkie zespoły pozostają w grze o awans do fazy pucharowej.

Jako pierwsi na murawie pojawili się podopieczni Ronalda Koemana, którzy swoje spotkanie rozpoczęli już o godzinie 18:45. Duma Katalonii do pojedynku z Dynamem Kijów przystępowała z jednym celem – odniesienie zwycięstwa. Tyle zdobycie trzech punktów przedłużało bowiem nadzieje Barcelonie na awans do fazy pucharowej. Środowy mecz na Camp Nou nie był jednak wielkim widowiskiem, a o wyniku zadecydował tylko jeden gol. Bohaterem gospodarzy okazał się Gerard Pique, który w trakcie pierwszej połowy zdobył zwycięskiego gola po dośrodkowaniu Jordiego Alby.

Pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów na swoje konto zapisało również Villarreal. Żółta łódź podwodna w wyjazdowym spotkaniu wysoko 4:1 pokonała Young Boys Berno. Mecz świetnie ułożył się dla gości, którzy już w 16. minucie prowadzili 2:0 po trafieniach Pino i Gerarda Moreno. W drugiej odsłonie gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale Villarreal odpowiedział kolejnymi bramkami Alberto Moreno i Chukwueze. Dzięki tej wygranej Hiszpanie awansowali na trzecie miejsce w swojej grupie, ale mają tylko dwa punkty straty do prowadzącego Manchesteru United.

Bez wygranej, ale również bez porażki pozostaje Sevilla. Drużyna Julena Lopeteguiego zanotowała trzeci remis z rzędu, tym razem bezbramkowo remisując na wyjeździe z mistrzem Francji – Lille OSC. Mimo skromnego dorobku zespół z Sewilli zajmuje drugie miejsce w swojej grupie.

FC Barcelona – Dynamo Kijów 1:0 (1:0)