Lopetegui: potrzebujemy wzmocnień

Julen Lopetegui
Julen Lopetegui PressFocus

Szkoleniowiec Sevilli Julen Lopetegui przyznał, że jego drużyna potrzebuje wzmocnień i ma nadzieję, że klub dostarczy mu nowych zawodników jak najszybciej.

  • Trener Sevilli wysłał jasny sygnał do władz klubu w sprawie sytuacji jego zespołu
  • Lopetegui nie ukrywa, że jego drużyna potrzebuje wzmocnień na drugą część sezonu
  • Szkoleniowiec zespołu ma nadzieję, że nowi zawodnicy dołączą do drużyny już wkrótce

Trudna sytuacja kadrowa Sevilli

Sevilla zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając pięć punktów straty do prowadzącego Realu Madryt. Drużyna Julena Lopeteguiego może tę stratę zmniejszyć do zaledwie dwóch oczek, bowiem ma również do rozegrania jedno spotkanie więcej.

W najbliższych tygodniach będzie musiała sobie jednak radzić bez trzech kluczowych zawodników – Bono, Munira i Youssefa En-Nesyriego, którzy będą uczestniczyć w Pucharze Narodów Afryki.

– To jasne, że od dłuższego czasu potrzebujemy wzmocnień. Okno transferowe jest otwarte, a pytanie czy będziemy w jego trakcie aktywni jest jednym z tych, na które może odpowiedzieć tylko Monchi – powiedział Lopetegui.

– Ale jeśli mnie zapytacie, to powiem, że potrzebujemy zawodników tak szybko, jak to możliwe i najlepszych, na jakich nas stać. Musimy się wzmocnić, bez dwóch zdań – dodał szkoleniowiec Sevilli.

– To oczywiste na których pozycjach potrzebujemy zawodników. Mamy piłkarzy, którzy wypadli z gry praktycznie na cały sezon, jak Suso i Lamela. Teraz z powodu Pucharu Narodów Afryki mamy do dyspozycji tylko dwóch z sześciu napastników – powiedział Lopetegui. 

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze