Villarreal odwiedzi Polskę – hiszpańskie kluby poznały rywali w europejskich pucharach

Gerard Moreno
Gerard Moreno PressFocus

W piątek odbyły się losowania fazy grupowej Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Hiszpańska La Liga ma łącznie aż trzech reprezentantów w tych pucharach, a zwłaszcza pojedynki Villarrealu zapowiadają się pasjonująco. Żółta Łódź Podwodna zmierzy się bowiem, między innymi, z Lechem Poznań.

  • W piątek rozlosowano grupy Ligi Europy oraz Ligi Konferencji
  • W bardziej prestiżowym z pucharów znajdują się aż dwaj reprezentanci La Ligi
  • Z kolei w Lidze Konferencji Villarreal zmierzy się z Lechem Poznań

Półfinalista Ligi Mistrzów odwiedzi Poznań

Kości zostały rzucone, jak powiedziałby Juliusz Cezar, gdyby znał język polski. W piątek poznaliśmy grupy, w obrębie których rywalizować będą ekipy w tegorocznych edycjach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji.

Rzecz jasna, hiszpańska La Liga w obu rozgrywkach ma swoich reprezentantów. Real Betis oraz Real Sociedad mogą jednak mówić o zmiennym szczęściu. Oba kluby w fazie grupowej Ligi Europy trafili po jednym silnym rywalu. Verdiblancos czekać będą bowiem pojedynki z AS Romą, a także Łudogorcem i HJK Helsinki. Txuri-urdin czeka zaś kolejny mecz z Manchesterem United, z którym spotkali się też w sezonie 2020/2021. Stawkę w grupie E uzupełniają Sheriff Tyraspol oraz Omonia.

Liga Konferencji ma zaś tylko jednego przedstawiciela z Primera Division. Jest to jednak nie byle kto, bo niedawny półfinalista Ligi Mistrzów. Polscy kibice z pewnością już zacierają ręce na dwumecz Villarrealu z Lechem Poznań. Generalnie zespół Unaia Emery’ego wygląda na wyraźnego faworyta grupy C. Poza Kolejorzem zmierzy się tam bowiem z Hapoelem Beer-Sheva i Austrią Wiedeń.

Komentarze