Kosztowny transfer Atletico Madryt na horyzoncie

Lovro Majer
Lovro Majer fot. PressFocus

W ciągu najbliższych kilku dni Atletico Madryt może sfinalizować czwarty letni transfer. Aktualnie prowadzone są rozmowy z Rennes w sprawie Lovro Majera, który mógłby kosztować nawet 50 milionów euro.

  • “Los Rojiblancos” pozyskali tego lata Nahuela Molinę, Samuela Lino oraz Axela Witsela
  • Obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie zakupu Lovro Majera
  • Kwota transferu mogłaby sięgnąć nawet 50 milionów euro. Chorwat jest zdeterminowany, aby sfinalizować przeprowadzkę

Atletico Madryt gotowe głęboko sięgnąć do kieszeni

Atletico Madryt ma za sobą dość leniwe okienko transferowe. W ostatnich dniach może natomiast zostać sfinalizowana bardzo kosztowna i ciekawa transakcja. Chodzi o Lovro Majera, który wzbudził ogromne zainteresowanie trenera Diego Simeone. Docenia on kreatywność i wszechstronność Chorwata, który mógłby zagrać na kilku pozycjach w środkowej strefie boiska.

Prowadzone od kilku dni negocjacje bardzo szybko postępują, w związku z czym szanse na pozytywne zakończenie są naprawdę spore. Na transfer naciska sam zainteresowany, gdyż chciałby przenieść się do jednego z czołowych europejskich klubów i zaznać regularnej gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Kontrakt Majera obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, zatem Rennes stoi w dobrej pozycji negocjacyjnej. Przedstawiciel La Ligi zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał głębiej sięgnąć do kieszeni. Całość transakcji może wynieść nawet 50 milionów euro, co byłoby dla francuskiego klubu rekordem sprzedażowym.

Ośmiokrotny reprezentant Chorwacji do Ligue 1 trafił w 2021 roku za kwotę 12 milionów euro. Mocno zaimponował w swoim debiutanckim sezonie poza ojczyzną, bowiem w 29 ligowych meczach strzelił sześć bramek i zaliczył osiem asyst.

Zobacz również: W Barcelonie zadowoleni z losowania

Komentarze