Lucas Vazquez odrzucił pierwszą ofertę Realu

Lucas Vazquez
Lucas Vazquez fot. PressFocus

Lucas Vazquez to jeden z tych zawodników, któremu z końcem sezonu wygasa umowa z Realem Madryt. Hiszpan jest jedną z trzech gwiazd, którym kończy się kontrakt. W gronie tym są również Sergio Ramos oraz Luka Modrić. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że 29-letni piłkarz odrzucił pierwszą ofertę przedłużenia umowy.

Lucas Vazquez jest zawodnikiem Królewskich od 2015 roku. Hiszpan dołączył do Realu z RCD Espanyolu. Wcześniej zawodnik reprezentował barwy między innymi RM Castilla. Z kolei pierwsze kroki w przygodzie z piłką zawodnik stawiał w Ural CF.

Stołeczna ekipa wyróżniła się ostatnio tym, że od ośmiu spotkań pozostaje bez porażki. Siedem razy wygrała, a tylko raz zremisowała. Duży wkład w taki obrót wydarzeń miał właśnie tercet wymieniony na wstępie. Trio z Lucasem Vazquezem na czele odgrywa kluczową rolę w grze drużyny.

Dziewięciokrotny reprezentant Hiszpanii nie tylko stał się kluczową postacią w klubie, ale także zaczął regularnie grać w wyjściowym składzie Realu. W trakcie trwającej kampanii Lucas Vazquez rozegrał łącznie 19 meczów, z czego 14 w lidze hiszpańskiej. 12 z nich w wyjściowym składzie.

Urodzony w A Corunii zawodnik w czasie swojego pobytu w Realu wygrał trzykrotnie Ligę Mistrzów, dwa razy mistrzostwo Hiszpanii, trzy Klubowe Mistrzostwa Świata, dwa Superpuchary Europy i raz Superpuchar Hiszpanii.

Madrycki team plasuje się aktualnie na pozycji wicelidera ligi hiszpańskiej, legitymując się dorobkiem 36 punktów na koncie. Real traci dwa oczka do pierwszego Atletico Madryt. Warto jednak podkreślić, że zespół Zinedine’a Zidane’a ma dwa spotkania rozegrane mniej.

Komentarze