Lucho po remisie z Grecją: atakowanie jest w futbolu najtrudniejsze

Luis Enrique
Luis Enrique PressFocus

Hiszpania zremisowała u siebie z Grecją (1:1) i rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata od rozczarowującego rezultatu. Po spotkaniu Luis Enrique utrzymywał, że wynik ten nie będzie miał wpływu na kolejne mecze La Rojy.

Enrique: nie podoba mi się wynik

Reprezentacja Hiszpanii rozpoczęła w czwartek zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata. Podchodziła do nich w dobrych nastrojach. W kwalifikacjach do nadchodzącego EURO Hiszpanie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, mając przewagę pięciu punktów nad Szwecją i dziewięciu nad Norwegią. Wygrali też Grupę 4 Ligi Narodów, wyprzedzając reprezentację Niemiec o dwa oczka.

Starcie z Grecją nie było jednak w ich wykonaniu najlepsze. La Roja od początku starała się narzucić swoje warunki gościom, ale stwarzanie okazji podbramkowych sprawiało podopiecznym Luisa Enrique sporą trudność. Wreszcie Koke odnalazł dobrym podaniem Alvaro Moratę, ale na trafienie napastnika Juventusu odpowiedział po przerwie Tasos Bakasetas, pewnie egzekwując rzut karny.

Wcale nie podoba mi się wynik ani to, że nie byliśmy zainspirowani. Podobał mi się za to nasz rytm, ale po przyciśnięciu Greków nie poszliśmy za ciosem. Nie stworzyliśmy szans, które pozwoliłyby nam osiągnąć wyraźną przewagę – powiedział, wyraźnie niezadowolony Lucho.

La Roja nie ma czasu na rozpamiętywanie kiepskiego startu w eliminacjach. Już w niedzielę czeka ich spotkanie z Gruzją.

W niedzielę będzie podobnie. Zagramy z przeciwnikiem korzystającym z takiej samej broni, co Grecja. Wciąż zamierzamy atakować w ten sam sposób. Ten wynik nie zmieni niczego w kontekście najbliższych spotkań. Atakowanie jest najtrudniejszą fazą gry w piłkę nożną. Zależy od sytuacji, które tworzysz. Nie sądzę, by ten remis wpłynął na następne mecze – dodał selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Niedzielne spotkanie w Gruzji rozpocznie się o godzinie 18.00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze