Luis Enrique: jesteśmy pełni nadziei

Luis Enrique
Luis Enrique Pressfocus

Reprezentacja Hiszpanii w poniedziałkowy wieczór rozegra pierwsze spotkanie na Euro 2020. Przed spotkaniem ze Szwecją na konferencji prasowej pojawił się selekcjoner Luis Enrique.

  • Luis Enrique wziął udział w konferencji prasowej przed meczem ze Szwecją
  • Selekcjoner Hiszpanów wierzy w siłę swoich podopiecznych
  • Podkreśla jednak, że poniedziałkowy pojedynek nie będzie łatwy

Eriksen otrzymał słowa wsparcia

Piłka nożna to ważny element naszego życia, ale nie najważniejszy. Tak samo myśli selekcjoner Hiszpanii, Luis Enrique. Konferencję prasową postanowił on zacząć od okazania słów wsparcia dla Christiana Eriksena, który zasłabł podczas meczu Dania kontra Finlandia. Piłkarz czuje się już dobrze.

Chciałbym, w imieniu nas wszystkich, którzy są częścią hiszpańskiej reprezentacji narodowej, przekazać przesłanie miłości i wsparcia Christianowi Eriksenowi, jego rodzinie, Duńskiej Federacji i wszystkim jego kolegom z drużyny. Mamy nadzieję, że wkrótce znów zobaczymy go na boiskach, które są jego naturalnym miejscem – oświadczył opiekun Hiszpanii.

Enrique przekonany o możliwościach swojego zespołu

Hiszpania jest faworytem grupy E, w której oprócz Szwecji, zmierzy się z Polską i Słowacją. Enrique wierzy w możliwości i umiejętności swoich podopiecznych.

Bardzo bym chciał, żeby kadra narodowa zrobiła krok do przodu. Wszystko, co ci powiedziałem, nie jest pozą, bo jestem przekonany o możliwościach tej drużyny. Pozostaję optymistą, a celem jest zakwalifikowanie się do drugiej rundy, jeśli będziemy pierwsi, to znacznie lepiej – stwierdził.

To był trudny tydzień. Nie mam co do tego wątpliwości, ale myślę, że ludzie muszą się dostosować i optymistycznie patrzę na jutrzejszy mecz, chcemy go rozegrać i osiągnąć dobry wynik – kontynuował.

Szwecja będzie trudnym przeciwnikiem

La Furia Roja ma personalnie lepszy skład od Szwedów, ale w praktyce to niewiele znaczy. Liczy się bowiem: dyspozycja dnia, charakter, mentalność, przygotowanie fizyczne i wiele więcej. Trzy Korony mogą zatem sprawić Hiszpanom problemy. Co o poniedziałkowym przeciwniku powiedział Enrique?

Nie będzie to łatwy mecz ani ze względu na okoliczności, ani ze względu na poziom przeciwnika, ale jesteśmy pełni nadziei, podekscytowani i chętni być na naszym najlepszym poziomie – stwierdził.

– Szwecję charakteryzuje gra dość bezpośrednia, z długimi piłkami i silnymi zawodnikami w powietrzu. Myślę, że Isak zagra, a my spróbujemy go powstrzymać. To będzie złożony, intensywny i trudny mecz – mówił dalej opiekun Hiszpanów.

Czytaj także: Euro 2020. Hiszpania – Szwecja: zapowiedź meczu (typy, kursy, składy)

Komentarze