Luis Enrique: Moreno został zwolniony z powodu braku lojalności

Luis Enrique
Luis Enrique fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique poinformował, że powodem dla którego Robert Moreno nie znajduje się już w jego sztabie jest brak lojalności.

Czytaj dalej…

Luis Enrique opuścił stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii na początku tego roku ze względów osobistych. Jego miejsce zajął jego dotychczasowy współpracownik Robert Moreno, który poprowadził Hiszpanię do awansu na przyszłoroczne Euro 2020.

Ostatnio podjęta została decyzja, że Luis Enrique wróci na swoje stanowisko. Z kadrą definitywnie żegna się jednak Moreno. Teraz Luis Enrique wyjaśnił powody takiej decyzji.

– Nie chcę, aby ktokolwiek taki bym w moim zespole – powiedział Luis Enrique.

– Jedyny raz, kiedy widziałem Moreno przez ten cały czas miał miejsce 12 września, kiedy mieliśmy półgodzinne spotkanie w moim domu. Wyraził się jasno, że chce prowadzić Hiszpanię na Euro 2020, a potem mogę wrócić i będzie pracowało jako mój asystent. To nie była dla mnie niespodzianka, wiedziałem, że tak będzie – mówił szkoleniowiec.

– Próbuję się postawić w jego sytuacji, rozumiem to. Rozumiem, że ciężko pracował, aby tam być, mieć taką szansą i że jest ambitny, ale dla mnie było to nielojalne. Ja nigdy bym czegoś takiego nie zrobił – powiedział Luis Enrique.

– Nie chcę, aby ktokolwiek z taką osobowością był w moim zespole. Ambicja jest cnotą, ale nadmierna ambicja nie. To wielka wada. Dlatego właśnie podjąłem decyzję, jaką podjąłem. Jedyna osobą odpowiedzialną za to, że Roberta Moreno tutaj nie ma, jestem ja. To nie prezydent Luis Rubiales czy dyrektor Jose Molina – kontynuował.

– Sytuacje życiowe pokazują, kim są ludzie, pozwalają ich naprawdę poznać. Pokazują ci, komu możesz ufać, a komu nie możesz, kto ma etykę, a kto jej nie ma. Widzę kto jest po mojej stronie – dodał.

Komentarze