Luis Enrique pod coraz większą presją mediów

Hiszpania - Polska
Hiszpania - Polska PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej Euro 2020 zaledwie dwa punkty i może nie awansować do fazy pucharowej. Fala krytyki ze strony mediów spada nie tylko na barki piłkarzy, ale zwłaszcza selekcjonera Luisa Enrique.

  • Reprezentacja Hiszpanii może nie awansować do 1/8 finału Euro 2020.
  • Media krytykują selekcjonera Luisa Enrique i zwracają uwagę na popełnione przez niego błędy.
  • Dziennikarze donoszą o niezbyt dobrej atmosferze w hiszpańskiej szatni.

La Furia Roja straciła najpierw dwa punkty ze Szwedami, a w sobotę zremisowała z Polską (1:1). Hiszpanie zagrają o awans w ostatnim grupowym meczu przeciwko Słowacji. Będą musieli sięgnąć w nim po trzy punkty.

Pytania o piłkarzy i ustawienie zespołu

W hiszpańskiej prasie pojawiły się pytania czy Luis Enrique nie popełnił czasem błędu nie powołując na Euro 2020 Iago Aspasa z Celty Vigo. Dziennikarze AS-u zastanawiają się też nad ustawieniem poszczególnych zawodników. Szkoleniowiec nie wykorzystuje ich zdaniem potencjału Gerarda Moreno, a Marcosa Llorente ustawia na prawej stronie obrony zamiast w drugiej linii.

Zdaniem mediów nie najlepsza atmosfera ma panować w samej szatni reprezentacji, a dodatkowo pogorszyły ją ostatnie wyniki. Dziennikarze zastanawiają się dlaczego ani jednej minuty na boisku nie otrzymał jak dotąd zwycięzca Ligi Mistrzów z Chelsea – Cesar Azpilicueta.

Media zwracają przy tym uwagę, że Enrique krytykował jakość nawierzchni na stadionie w Sewilli. O całej sprawie zrobiło się głośno, zwłaszcza, że uderzyła ona w lokalne władze, a także Hiszpańską Federację Piłkarską.

Czytaj także: Problemy fizyczne Hiszpanów w meczu z Polakami

Komentarze