Luis Enrique podsumował porażkę ze Szwajcarią. “Najgorsza pierwsza połowa w mojej kadencji”

Luis Enrique
Luis Enrique fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii przegrała sobotni mecz piątej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA ze Szwajcarią (1:2). Po zakończeniu spotkania na kilka zdań pozwolił sobie Luis Enrique.

• Reprezentacja Hiszpanii po sobotnim meczu spadła na drugie miejsce w tabeli grupy drugiej w dywizji A w Lidze Narodów UEFA
  • Porażkę ze Szwajcarami skomentował selekcjoner La Furia Roja
  • Hiszpanie wciąż mają szansę na wygranie grupy, ale muszą we wtorek pokonać Portugalię

Luis Enrique docenił reprezentację Szwajcarii

Reprezentacja Hiszpanii skomplikowała nieco swoją sytuację w kontekście walki o Final Four w Lidze Narodów UEFA. La Furia Roja musi pokonać Portugalię we wtorkowym szlagierze, aby móc powalczyć o końcowy triumf w rozgrywkach w przyszłym roku.

Porażka zawsze boli. Szkoda. Musimy jednak z szacunkiem uznać wyższość rywala, który od samego początku sprawił nam wiele trudności. Pierwsza połowa była najgorsza w trakcie mojej kadencji selekcjonera – przekonywał Luis Enrique cytowany przez portal As.com.

– Przy drugim golu dla Szwajcarów zawiodła nasza gra obronna po rzucie rożnym dla przeciwnika. W drugiej połowie poprawiliśmy sytuację. Próbowaliśmy do samego końca osiągnąć korzystny rezultat. Kluczowy mecz jest przeciwko Portugalii. Pojedziemy do Bragi po zwycięstwo – dodał selekcjoner La Furia Roja.

Niezwykle ciekawie zapowiada się batalia z udziałem Portugalii i Hiszpanii. Po raz ostatni obie ekipy grały ze sobą w czerwcu. Wówczas miał miejsce remis (1:1). Ogólnie w sześciu ostatnich starciach między obiema ekipami cztery razy miał miejsce remis, raz po konkursie jedenastek wygrała Hiszpania i jedno zwycięstwo zaliczyli Portugalczycy (4:0).