Luis Suarez: gdy mnie zlekceważono, Atletico otworzyło mi drzwi

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

W sobotę zakończył się ekscytujący wyścig o mistrzostwo Hiszpanii. W ostatniej kolejce sezonu, zwycięstwo Rojiblancos przeciwko Real Valadollid (2:1) zapewnił Luis Suarez. Urugwajczyk po regulaminowym czasie gry okrył się łzami, a zaraz później udzielił krótkiego wywiadu, w którym podziękował całej drużynie za okazanie wsparcia, przy okazji uchylając rąbek tajemnicy, co odczuwał po opuszczeniu Katalonii.

Luis Suarez wciąż ma żal do FC Barcelony

Kilka dni przed 38. kolejką La Liga, Luis Suarez został zauważony w towarzystwie Leo Messiego w jednej z madryckich restauracji. Obaj panowie tworzyli zgrany duet na boisku, grając razem w FC Barcelonie, ale są też najlepszymi przyjaciółmi, którzy co roku zabierają swoje rodziny na wspólne wakacje.

Urugwajczyk nie ukrywał łez, kiedy po jednym z treningów przed sezonem dowiedział się, że Ronald Koeman nie widzi dla niego miejsca w swojej układance, a sama pensja 34-latka jest sporym obciążeniem dla klubowej klasy. Doświadczony napastnik poczuł się skrzywdzony i nie miał innego wyjścia, jak po prostu zaakceptować swój los. Pożegnanie z kolegami nie należało do najłatwiejszych, jednak Suarez nie narzekał na brak ofert i po niemałym skandalu we Włoszech, niespodziewanie zaakceptował warunki, które zaproponowało Atletico Madryt.

Gdy mnie zlekceważono, Atletico otworzyło mi drzwi. To trudne. Wiele osób cierpiało razem ze mną – moja żona, moje dzieci. Każdego dnia, kiedy nie mogłem pogodzić się z odejściem z Barcy, oni cierpieli najbardziej – wyznał po meczu Suarez.

Debiutancki sezon w Madrycie zwieńczony mistrzostwem

Luis Suarez strzelił drugiego gola przeciwko Real Valladolid (2:1), co pozwoliło drużynie Simeone odnieść zwycięstwo, a zarazem przypieczętowało mistrzostwo Hiszpanii. Urugwajczyk zakończył sezon z 21. trafieniami na koncie i pod względem klasyfikacji strzelców zajął czwarte miejsce.

Pomimo trudnego sezonu, 34-latek jest dumny ze swojej decyzji, która okazała się idealnym rozwiązaniem. Suarez po raz kolejny udowodnił swoją wartość, potwierdzając że wciąż jest napastnikiem klasowej światy, a przy okazji wysłał pstryczek w nos wszystkim, którzy nie chcieli go w Katalonii. Tym samym, reprezentant Urugwaju zdobył swój piąty tytuł La Liga.

Mieliśmy wspaniały rok. Pomimo wielu trudności, byliśmy najbardziej konsekwentnym zespołem i dlatego jesteśmy mistrzami – zakończył.

Cerezo: Luis Suarez? Umowa zostanie przedłużona, wszystko zależy tylko od niego

Prezydent Atletico Madryt, Enrique Cerezo odniósł się również do przyszłości Suareza w stolicy Hiszpanii.

Luis Suarez jest wspaniałym człowiekiem. Pokazał to na boisku i po meczu z tymi łzami i emocjami, które okazał nam i całemu światu. Jest świetnym graczem, wspaniałą osobą i wspaniałym strzelcem. Jeśli zapytasz mnie o odnowienie kontraktu, powiem ci, że umowa zostanie przedłużona i wszystko zależy tylko od niego, czy chce kontynuować swoją przygodę tutaj, czy nie. Myślę, że nie będzie miał żadnych wątpliwości i zostanie z nami – oznajmił prezydent Atleti.

Komentarze