Gra w Europie priorytetem dla napastnika Atletico

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje na temat przyszłości Luisa Suareza. Doświadczony Urugwajczyk stracił miejsce w wyjściowym składzie Atletico, jednak pozostaje najskuteczniejszym strzelcem zespołu. Jak podaje AS, priorytetem 35-latka na przyszły sezon jest pozostanie w Europie.

  • Kontrakt Luisa Suareza wygasa wraz z końcem czerwca
  • Atletico nie zdecydowało się jeszcze zaoferować mu nowej umowy
  • Napastnik może latem odejść, ale priorytetem jest dla niego dalsza gra w Europie

Suarez nie myśli jeszcze o piłkarskiej emeryturze

Luis Suarez osiągnął już na tyle dojrzały wiek, że coraz częściej jego przyszłość łączono z transferem do Major Soccer League. Urugwajczyk odstaje już motorycznie w niektórych meczach od kolegów z drużyny i jest coraz częściej krytykowany przez hiszpańskie media. Mimo to jest on najskuteczniejszym strzelcem Atletico Madryt z 13 golami w 41 występach. 

Kontrakt Suareza wygasa wraz z końcem sezonu, a klub nie zdecydował się jeszcze na zaoferowanie mu jego przedłużenia. W lutym trwały negocjacje na temat przedłużenia kontraktu, ale ostatecznie porozumienia nie osiągnięto. Według AS-a Urugwajczyk jest mocno rozczarowany postawą zarządu Rojiblancos i rozgląda się już za nową drużyną.  

W przypadku transferu latem, priorytetem Suareza jest dalsza gra w Europie. Urugwajczyk nie zamierza rozpatrywać nawet opcji przenosin do MLS, gdyż uważa, że stać go wciąż na rywalizację na najwyższym poziomie. O zatrudnieniu El Pistolero myślą Fenerbahce, Aston Villa czy Besiktas. O jego sytuację pytały także kluby zza oceanu, ale wobec takiej, a nie innej postawy 35-latka stoją one raczej na straconej pozycji.

Sprawdź: Real Madryt oczekuje na realizację hitowych transferów

Komentarze