Luis Suarez z otwartym listem z okazji 500. gola

Luis Suarez
Luis Suarez PressFocus

Luis Suarez w niedzielę zdobył jedyną bramkę w meczu Atletico Madryt z Deportivo Alaves. Było to dla Urugwajczyka 500. trafienie w karierze.

Luis Suarez: jeszcze wiele przed nami

Luis Suarez to niewątpliwie jeden z najlepszych napastników ostatniej dekady. W niedzielę dołączył do prestiżowego grona zawodników, którzy zdobyli co najmniej 500 bramek w karierze. Z aktywnych piłkarzy ten próg przekroczyli jedynie Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Robert Lewandowski i Zlatan Ibrahimović. Z tej okazji Urugwajczyk opublikował w swoich mediach społecznościowych list otwarty.

“500 bramek i jeszcze więcej wspomnień.

Wszystko rozpoczęło się w Urugwaju.

Gdy zaliczyłem profesjonalny debiut w drużynie z moich młodzieńczych marzeń, myślałem, że nie przydarzy mi się nic lepszego. A później razem wygraliśmy ligę.

Byłem gotowy na kolejny krok, a przenosiny do Europy w wieku 19 lat były krokiem wielkim. Nie doszłoby do niego, gdyby nie zaufanie i wsparcie ludzi z Groningen, zarówno pracujących w klubie, jak fanów.

Amsterdam uczynił mnie takiego, jaki jestem dzisiaj. Trudno o lepsze miejsce, by uczyć się i rosnąć jako piłkarz. Bycie kapitanem takiego klubu jest największą rzeczą, jaką osiągnąłem w trakcie kariery.

A Liverpool? Był specjalny. Połączenie z fanami zainspirowało mnie do podjęcia wyzwania, jakim było granie w tak wymagającej lidze.

Niesamowite miasto, Barcelona, przyjęło mnie z otwartymi ramionami. Miałem możliwość gry z najlepszymi piłkarzami na świecie i podbić Europę. O co więcej mógłbym prosić?

Teraz, w Madrycie, cieszę się i walczę za Atletico. Chcę zdobyć tu wiele bramek i mam nadzieję, że niedługo kibice wrócą na stadion, byśmy mogli świętować je razem.

W dodatku do tego, reprezentowałem mój kraj na największych scenach na świecie. Było to dla mnie wielkim zaszczytem.

Możesz tego nie wiedzieć, ale masz swój udział we wszystkich bramkach, które do tej pory zdobyłem. I dziś chcę podziękować wszystkim fanom wspierającym moje drużyny na przestrzeni lat. Od Montevideo do Madrytu, od 0 do 500.

A jeszcze wiele przed nami…”

Luis Suarez – strzelec wyborowy

Luis Suarez był królem strzelców ligi holenderskiej, angielskiej i hiszpańskiej. Dwukrotnie odebrał Złoty But jako najlepszy strzelec w Europie. Jest też najskuteczniejszym snajperem reprezentacji Urugwaju z 62 bramkami na koncie.

Komentarze