Luka Jović: sądzę, że poszedłem do Realu zbyt szybko

Luka Jović
Luka Jović fot. PressFocus

Tego lata Luka Jović przestał być zawodnikiem Realu Madryt i związał się z Fiorentiną. W wywiadzie dla telewizji ATV opowiedział o swoim nieudanym pobycie w ekipie Królewskich.

  • Luka Jović dołączył do Realu Madryt w 2019 roku
  • Zapłacono wówczas za niego aż 63 miliony euro
  • W barwach Królewskich serbski napastnik strzelił tylko trzy bramki

Jović nie żałuje pobytu w Madrycie

Świetna dyspozycja na boiskach Bundesligi zaowocowała przenosinami Luki Jovicia do Realu Madryt. W 2019 roku Eintracht Frankfurt zarobił na nim aż 63 miliony euro. Ten transfer okazał się ogromną wtopą, bowiem serbski napastnik zdołał strzelić zaledwie trzy bramki.

Od tego sezonu Jović definitywnie zakończył swoją współpracę z Realem. Przeniósł się do Fiorentiny, gdzie radzi sobie już dużo lepiej. Po czasie wraca pamięcią do przygody w Madrycie i przekonuje, że nie żałuje decyzji o transferze, choć doszło do niego trochę za wcześniej.

Pobyt w Realu Madryt był dla mnie dobry. To było dla mnie niesamowite doświadczenie i jestem zaszczycony, że tworzyłem część największego klubu na świecie. Jednak sądzę, że poszedłem do Realu zbyt szybko. Forma Karima Benzemy eksplodowała i zasłużenie wygrał Złotą Piłkę. Na początku miałem pecha. Najpierw złapałem COVID, później zatrzymały mnie kontuzje… Jednak z pewnością to było dla mnie wspaniałe przeżycie – przekonuje Jović.

Jović wyróżnił także zawodników Realu, którzy zrobili na nim największe wrażenie.

Nie chciałbym wyróżniać nikogo ze względu na ich umiejętności piłkarskie, ale Karim Benzema wywarł na mnie ogromne wrażenia. Bez wątpienia również Luka Modrić, który był przy mnie przez cały czas. Luka jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii Realu Madryt – uważa.

Zobacz również: Nowy cel transferowy Sevilli

Komentarze