Napastnik na wylocie z Barcelony po zwolnieniu Koemana

Luuk de Jong (z tyłu)
Luuk de Jong (z tyłu) PressFocus

Odkąd Ronald Koeman został zwolniony z Barcelony, Luuk de Jong stracił jedyne oparcie w zespole. Napastnik może odejść już zimą, a możliwym kierunkiem wydaje się Turcja.

  • To Ronald Koeman optował za sprowadzeniem Luuka de Jonga do Barcelony
  • Teraz, gdy trenera nie ma już na Camp Nou, jego rodak prawdopodobnie również opuści klub przy pierwszej okazji
  • De Jong może już zimą odejść do ligi tureckiej

De Jong na wylocie z Barcelony

Gdy Barcelona sprowadzała w ostatnim dniu letniego okna transferowego Luuka de Jonga, wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia. Napastnika bronił Ronald Koeman, poważając się nawet na stwierdzenie, że przy dobrym dośrodkowaniu jego rodak jest groźniejszy w polu karnym niż Neymar.

Wraz ze zwolnieniem ze stanowiska holenderskiego szkoleniowca zniknął z klubu główny zwolennik gracza wypożyczonego z Sevilli. Trudno wyobrazić sobie, by jakikolwiek z nowych trenerów, a już szczególnie Xavi, zamierzał korzystać z jego usług. Dlatego też Barcelona zamierza znaleźć dla niego nowego pracodawcę już zimą.

Już latem de Jong miał trafić do Turcji, ale ostatecznie przytrafił mu się los na loterii i przenosiny na Camp Nou. W Katalonii liczą na to, że zainteresowanie Galatasaray nie zmalało przez mało przekonujące występy 31-latka.

Dość powiedzieć, że Holender rozegrał dla Dumy Katalonii dziewięć spotkań i zdołał trafić do siatki tylko w meczu z Levante (3:0). Teraz Joan Laporta ma nadzieję, że dogada się z Sevillą na temat skrócenia wypożyczenia, a sam de Jong trafi do klubu, do którego pasuje formatem i charakterystyką.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Carlo Ancelotti skomentował zwolnienie Koemana.

Komentarze