Lyon jednak sprzeda Depaya? Cena nie jest wygórowana

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Prezydent Olympique Lyon, Jean Michel Aulas powiedział w wywiadzie, że jego klub nie chce sprzedawać Memphisa Depaya. Rewelacje Mundo Deportivo rzucają jednak nowe światło na tę sprawę. Dziennikarze przekonują, że Depay byłby do wzięcia po promocyjnej cenie.

Czytaj dalej…

Kwota jakie oczekuje podobno Olympique Lyon nie jest wygórowana. Mowa bowiem o 25 miliona euro. Dlaczego tylko tyle? Powodem jest to, że już za rok wygasa umowa Holendra z Les Gones. Tymczasem Depay miał zrezygnować z rozmów o przedłużeniu umowy. Wywiera tym samym presję na Lyonie, który ma przed sobą scenariusz wedle którego napastnik odchodzi za paręnaście miesięcy za darmo.

Depay zastąpi Luisa Suareza?

Sytuację tę chciałaby wykorzystać FC Barcelona, która od pewnego czasu zabiega o tego zawodnika. Sam Depay też myśli o przenosinach na Camp Nou, o czym wiedzą działacze Lyonu. Agent i sam gracz mają podobno dążyć do tego, by Les Gones wyrazili zgodę na transfer jeszcze w tym roku.

Barcelona widziałaby w Depayu wzmocnienie linii ataku. Zwłaszcza, że klub z Camp Nou opuszcza Luis Suarez. Urugwajski napastnik jest obecnie na etapie finalizowania transferu do włoskiego Juventusu.

Depay ma kontrakt ważny z francuskim klubem do końca czerwca 2021 roku. Reprezentant Holandii w barwach Lyonu wystąpił jak na razie w 139 spotkaniach, w których zdobył 57 bramek.

Komentarze