Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Henri Szwarc / ABACAPRESS / Hepta/ Sport Pict

Małe derby Madrytu dla Atletico

Po niezbyt ciekawym spotkaniu, Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Rayo Vallecano 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów, podobnie jak w pierwszym w tym sezonie pojedynku tych zespołów, zdobył Antoine Griezmann. Los Colchoneros powrócili tym samym, przynajmniej do jutra, na fotel wicelidera.

Na cztery zmiany po porażce z Espanyolem zdecydował się opiekun Rayo, Michel – miejsca Velazqueza, Imbuli, Advinculi i Garcii zajęli Galvez, Tito, Suarez i Trejo. Trzech piłkarzy po przegranych derbach z Realem wymienił za to Diego Simeone – zamiast Lucasa, Lemara i Thomasa Partey’a mogliśmy oglądać Filipe Luisa, Vitolo i Rodrigo.

Bardzo szybko, bo już w drugiej minucie gry, bliscy zdobycia pierwszego gola byli goście z Madrytu – po dośrodkowaniu Griezmanna z prawego skrzydła, nieznacznie pomylił się uderzający głową Saul. W 25. minucie pierwszą akcję skonstruowali gospodarze, ale płaski strzał De Tomasa spokojnie obronił Oblak.

Dziesięć minut przed przerwą, forma słoweńskiego bramkarza Atletico została ponownie przetestowana – po dograniu De Tomasa z futbolówką w pole karne wpadł Embarba, ale Oblak zdołał sparować jego uderzenie.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, prowadzenie objęli Los Colchoneros – Morata odegrał w polu karnym piłkę Griezmannowi, a Francuz, z pomocą Amata, pokonał Dimitrievskiego. W końcówce punkt gospodarzom uratować mógł jeszcze Abdoulaye Ba, ale świetną interwencję zanotował Oblak.

Kiedy następne mecze?

Madrytczycy po dwóch porażkach wrócili więc na ścieżkę zwycięstw – Atletico z 47 punktami wskoczyło na drugą lokatę, ale Real swoje spotkanie rozegra dopiero jutro. W następnej kolejce, podopieczni Diego Simeone zmierzą się z Villarrealem, natomiast Rayo o ligowe punkty powalczy z Getafe.

Rayo Vallecano – Atletico Madryt 0:1 (0:0)

0:1 Griezmann 74′

Gimenez

Rayo: Dimitrievski – Amat, Ba, Galvez (76′ Garcia) – Moreno, Comesana, Suarez, Tito – Trejo (57′ Bebe), Embarba (57′ Pozo) – De Tomas

Atletico: Oblak – Filipe Luis, Godin, Gimenez, Arias – Vitolo (60′ Diego Costa), Rodrigo (76′ Savić), Saul, Correa (60′ Lemar) – Griezmann, Morata