Maleją szanse Barcelony na sprowadzenie Laporte’a

Aymeric Laporte
Aymeric Laporte Pressfocus

FC Barcelona chciała by jej barwy reprezentował Aymeric Laporte. Defensor Manchesteru City oddala się jednak od przenosin na Camp Nou.

  • Barcelona chce sprowadzić światowej klasy stopera
  • Nie będzie to jednak prawdopodobnie Laporte
  • Powodem tej decyzji są inne priorytety klubu oraz problem ze sprzedażą niechcianych graczy

Barcelona kompletuje kadrę

Fani Barcelony mogą być zadowoleni z dotychczasowej działalności Barcelony na rynku transferowym. Na Camp Nou trafili bowiem dwa świetni napastnicy. Sergio Aguero i Memphis Depay powinni zagwarantować sporo goli i widowiskowych akcji. Za spokój w formacji defensywnej odpowiadać będą zaś Emerson i Eric Garcia.

Mimo wzmocnień, klub z siedzibą na Camp Nou, rozgląda się za światowej klasy stoperem. Takim jest Aymeric Laporte. Reprezentant Hiszpanii w minionym sezonie stracił miejsce w jedenastce Manchesteru City. Licząc wszystkie rozgrywki, zagrał tylko 27 spotkań. Szansą na częstsze występy byłyby dla niego przenosiny do Barcelony. Włodarze hiszpańskiego zespołu obserwują jednak również innych, młodszych kandydatów. Ponadto nie podjęły dotychczas działań w kwestii sprowadzenia Laporte’a.

Blaugrana ma w swojej kadrze aktualnie aż sześciu środkowych obrońców. Każdy z nich może aspirować do miejsca w wyjściowym składzie. Nie wszystkim będzie to jednak dane. Barcelona chętnie wysłucha ofert za Samuela Umtitiego oraz Clementa Lengleta. Nawet sprzedanie niechcianych graczy nie spowoduje jednak, że hiszpańska drużyna ruszy zdecydowanie po Laporte’a. Ma bowiem inne priorytety na rynku transferowym.

Czytaj także: Duńczyk błyszczy na Euro, ale Barcelona chce go oddać

Komentarze