Mallorca wygrywa z Eibar

Real Mallorca zapisał na swoje konto trzy punkty w pierwszym spotkaniu po powrocie do La Liga. W sobotnim meczu przed własną publicznością pokonał 2:1 Eibar.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Aleixa Febasa, z piłką na bramkę rywali ruszył Dani Rodriguez i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewni trafił do siatki. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie meczu.

W 57. minucie goście z Eibar doprowadzili do wyrównania. Do bardzo dobrej interwencji bramkarza Realu Mallorca, do futbolówki przed obrońcami dopadł Paulo Oliveira i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Ten sam zawodnik zanotował również pechową interwencję w 75. minucie, kiedy przecinając dośrodkowanie z prawego skrzydła, skierował futbolówkę do bramki własnej drużyny. Jak się okazało gol ten zadecydował o pierwszej wygranej Mallorki po powrocie do La Liga.

Real Mallorca – Eibar 2:1 (1:0)

1:0 Dani Rodriguez 4′
1:1 Paulo Oliveira 57′
2:1 Paulo Oliveira (sam.) 75′