Man Utd ustala ostatnie szczegóły transferu reprezentanta Holandii

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Man Utd według informacji dziennikarza Fabrizio Romano jest w trakcie omawiania ostatnich szczegółów w sprawie finalizacji transferu Frenkie de Jonga z FC Barcelony do ekipy z Premier League. Ustalona została już natomiast suma odstępnego dotycząca transakcji.

  • FC Barcelona prawdopodobnie wkrótce straci kluczowego pomocnika
  • Szeregi Katalończyków na rzecz transferu do Man Utd ma pożegnać Frenkie de Jong
  • Dziennikarz Fabrizio Romano przedstawił nowe wieści w sprawie finalizacji transakcji

De Jong coraz bliżej Man Utd

Man Utd ma ambitne plany związane z kolejnym sezonem, nie chcąc powtórzyć tego, co miało miejsce w trakcie kampanii 2021/2022. Przede wszystkim zawodnicy Czerwonych Diabłów mają plan, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Dziennikarz Fabrizio Romano ujawnił z kolei, że suma transferu z udziałem Frenkie de Jonga wyniesienie 65 milionów euro. Aby transakcja doszła do skutku do ustalenia pozostały już tylko bonusy związane z transferem. Strony prowadzą negocjacje w tej sprawie. Według znanego żurnalisty mogą osiągnąć nawet 20 milionów euro.

Holenderski pomocnik trafił do Barcy w 2019 roku. Jego kontrakt jest ważny do końca czerwca 2026 roku.

De Jong w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 32 meczach Katalończyków, notując w nich trzy trafienia i trzy asysty. Holender ma także na swoim koncie sześć występów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a także dwa spotkanie w Copa del Rey i jeden w Superpucharze Hiszpanii.

Blaugrana nową kampanię ligową zacznie już 13 sierpnia. Pierwszym rywalem będzie Rayo Vallecano, a spotkanie odbędzie się o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Barcelona wreszcie ogłosiła dwa wzmocnienia

Komentarze