Marca: Pochettino znów na celowniku Realu Madryt

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. PressFocus

Real Madryt po odejściu z klubu Zinedine’a Zidne’a pozostaje bez trenera. Tymczasem hiszpański dziennik Marca podaje, że na celowniku władz Królewskich jest Mauricio Pochettino. Argentyńczyk nie może być pewny swojej przyszłości w Paris Saint-Germain.

  • Real Madryt po odejściu z klubu Zinedine’a Zidane’a jest zmuszony znaleźć następcę
  • Na radarze władz Królewskich znajduje się przede wszystkim Mauricio Pochettino
  • Hiszpańskie media optymistyczne podchodzą do tematu zatrudnienia Argentyńczyka przez Los Blancos

Real w trakcie poszukiwania nowego trenera

Real Madryt zakończył sezon 2020/2021 w La Liga na drugiej pozycji. Królewscy musieli w lidze uznać wyższość Atletico Madryt, które przerwało kilkuletnią dominację Realu i Barcelony w Hiszpanii.

Wygląda na to, że historia znów zatacza koło. Gdy Zinedine Zidane rozstał się z Los Blancos w 2018 roku, to przymierzany do zastąpienia Francuza w Realu był Mauricio Pochettino. Argentyńczyk wówczas prowadził Tottenham Hotspur, z którym przedłużył zresztą umowę. Ostatecznie rozstał się z The Spurs, a historia temat objęcia sterów przez Pochettino nad Realem wydaje się znów aktualny.

Aktualne relacje Argentyńczyka z dyrektorem sportowym Leonardo, są dalekie od ideału. W związku z tym nie milkną spekulacje, że Pochettno podobno myśli o rozstaniu z PSG. W przeszłości wypowiadał się przychylnie o objęciu sterów nad Realem i dał do zrozumienia, że ​​byłby otwarty na poprowadzenie drużyny ze Santiago Bernabeu.

Warto jednak odnotować, że Pochettino ma kontrakt ważny z PSG do końca czerwca 2022 roku. Sternicy Los Blancos nie chcą jednocześnie popadać w konflikt władzami klubu z Paryża. Tym bardziej że celują w transfer Kyliana Mbappe.

Innymi kandydatami na następcę Zidane’a w Realu są też Antonio Conte i Raul Gonzalez.

Zobacz więcej: Real Madryt nie wyklucza, że Zidane jeszcze wróci

Komentarze