Marcelino przed debiutem: Barcelona jest mniej regularna, można ją pokonać

Marcelino
Marcelino PressFocus

Marcelino w środę czeka debiut w roli trenera Athletiku Bilbao. Rywalem Basków będzie nie byle kto, bo Barcelona.

Były trener Valencii pozostawał bezrobotny od ponad roku, po tym, jak rozeszły się jego drogi z Los Che. We wtorek został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Athletiku Bilbao.

Nie zmienię wszystkiego z dnia na dzień. Potrzeba procesu, by zbudować solidną bazę. Nie zadrży mi ręka, będę podejmował sprawiedliwe decyzje. Wiem, jaka obowiązuje tu filozofia. Na razie nie znam zbyt wielu wychowanków, ale mam wokół siebie ludzi, którzy mi pomogą – powiedział o początku swej przygody w Bilbao.

Marcelino nie ma wielu dobrych wspomnień z pojedynków przeciwko Barcelonie, ale w ostatnim z nich wygrał, sięgając z Valencią po Puchar Króla.

Nie gra się przeciw niej dobrze. Aż do finału Pucharu Króla nie wygrałem żadnego z 20 poprzednich meczów. Czasem byliśmy o krok, raz prowadziliśmy do 70. minuty 2:0, by przegrać 2:3 po dwóch golach samobójczych. W zależności od skuteczności można pokonać każdy zespół, Barcelonę też. Teraz jednak Barca jest mniej skuteczna niż w poprzednich sezonach. Gdy będziemy mieć piłkę, zechcemy skrzywdzić przeciwników. Gdy nie będziemy jej mieć, postaramy się zamknąć wolne przestrzenie, sprawiać trudności rywalom. Normalnym jest, że to Barca będzie miała częściej piłkę, ale Athletic ma intensywność i odwagę – ocenił nadchodzące spotkanie trener.

Po zakończeniu swojej przygody z Valencią, Marcelino chciał trenować za granicą, ale ostatecznie pozostał w LaLiga.

Po prostu, pojawiła się możliwość trenowania wielkiego klubu. Musieliśmy szybko podjąć decyzję, wraz z moim sztabem zrozumieliśmy, że to zapewne jedyna taka okazja – powiedział szkoleniowiec. – Gaizka Garitano zasługuje na szacunek, pracował bardzo dobrze. Przejął drużynę w trudnej sytuacji i niemal awansował z nią do pucharów. Aż do niedzieli nie wiedziałem, że naprawdę będę mógł tu pracować – ocenił swego poprzednika Marcelino.

Debiut nowego szkoleniowca Athletiku zaplanowany jest na środę o godzinie 21.00.

Komentarze