Marcelino: To był bardzo kompletny występ

Trener Valencia CF Marcelino Garcia Toral nie krył zadowolenia po wygranej u siebie z Realem Madryt 2:1 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się środowym meczu 30. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Mestalla prowadzenie Nietoperzom zapewnił dziesięć minut przed przerwą Goncalo Guedes. Portugalczyk zaskoczył Keylora Navasa precyzyjnym uderzeniem z piętnastu metrów w krótki róg.

Siedem minut przed końcem podwyższył efektownym strzałem głową Ezequiel Garay. Argentyńczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Parejo. Rozmiary przegranej zdołał jedynie zmniejszyć kolejnym strzałem głową w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Francuz Karim Benzema.

Sześciokrotni mistrzowie Hiszpanii, po dziesiątym w sezonie i czwartym w sześciu ostatnich spotkaniach zwycięstwie, awansowali na piąte miejsce w tabeli.

– Graliśmy bardzo dobrze przez całe spotkanie – wyznał Marcelino Garcia Toral w rozmowie z dziennikiem Marca.

– To był bardzo kompletny występ. Ograniczyliśmy skutecznie ofensywne działania rywala, który praktycznie nie miał żadnych okazji – podkreślił opiekun Nietoperzy.

– Nie skupiałem się w ogóle na Realu. Nasza gra była najważniejsza – dodał Marcelino.