Marcelino: Valencia musi regularnie grać w LM

La Liga
La Liga

Valencia CF pokonała na wyjeździe w ostatniej kolejce Real Valladolid 2:0 i zapewniła sobie czwarte miejsce w tabeli gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Marcelino Garcia Toral, trener drużyny z Mestalla, powiedział, że to był świetny sezon w wykonaniu jego podopiecznych.

Czytaj dalej…

– Miałem szczęście, że do swojej dyspozycji miałem tutaj dwa świetne składy. To pozwoliło nam dojść tak daleko. Mieliśmy wiele problemów w tym sezonie, ale ta grupa zdołała poradzić sobie w tej sytuacji i wywalczyć czwarte miejsce. Pierwsze trzy pozycje były już zarezerwowane dla innych zespołów – powiedział Marcelino, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Po zakończeniu pierwszej rundy sezonu mieliśmy 10 punktów straty do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów. Ta drużyna rozegrała zdumiewający sezon. Dziękuję zawodnikom w imieniu sztabu szkoleniowego – dodał.

– Priorytetem dla nas była La Liga. Valencia musi regularnie grać w Lidze Mistrzów, aby się rozwijać i stać się jedną z najlepszych drużyn w Europie. To nie jest jednak łatwe, bo drużyny, które nie grają regularnie w Lidze Mistrzów, to mają potem kłopoty w lidze, jak ostatnio Sevilla. Nie mam wątpliwości, że był to dla nas świetny sezon – podkreślił.

Komentarze