Marcelino: Wygranie pucharu przyczyną mojego zwolnienia

La Liga
La Liga

Marcelino uważa, że wygranie Pucharu Króla zadecydowało o jego zwolnieniu ze stanowiska trenera Valencii. Szkoleniowiec stracił pracę na początku tygodnia, mimo poprowadzenia drużyny do triumfu w krajowym pucharze oraz zajęcia miejsca w pierwszej czwórce na koniec ligowego sezonu.

Czytaj dalej…

– Nie otrzymaliśmy żadnych gratulacji za osiągniecie Sevilli od właściciela. Kiedy 19 lipca pojechałem do Singapuru, pogratulował mi kwalifikacji Ligi Mistrzów, a nie pucharu. Możesz zrozumieć moje zaskoczenie – powiedział Marcelino.

– Jestem absolutnie pewien, że przyczyną tej sytuacji był Puchar Króla. W trakcie sezonu otrzymywaliśmy bezpośrednie komunikaty, także od innych osób, że musimy odpuścić Puchar Króla – kontynuował. – Fani chcieli jednak walczyć o puchar. Zawodnicy też. Walczyliśmy o niego i to w to wierzyliśmy. My, sztab szkoleniowy, chcieliśmy walczyć i zdobyć puchar – mówił szkoleniowiec.

– Wygrana była przyczyną tej sytuacji. Czy zależało im na pucharze? Były to rozgrywki drugorzędne i zagrażały kwalifikacji do Ligi Mistrzów… zwycięstwo nad Getafe było kluczem do sukcesu – mówił Marcelino.

– Nigdy nie sądziłem, że zostanę zwolniony. Kiedy mnie o tym poinformowano, nie wierzyłem. 19 lipca właściciel powiedział mi, że ma pełne zaufanie do naszej prac. Po tym oświadczeniu, jak mogę myśleć, że zostanę zwolniony? – dodał

Komentarze