Siedem klubów MLS odrzuciło możliwość zakontraktowania legendy Realu Madryt

Marcelo
Marcelo Pressfocus

Niewiadomą wciąż pozostaje, gdzie w przyszłym sezonie zagra Marcelo. Legenda Realu Madryt od początku lipca zostanie bez kontraktu, a żaden z klubów nie porozumiał się jeszcze z Brazylijczykiem w sprawie kontraktu. Media przekazały, że aż siedem klubów MLS odrzuciło Brazylijczyka.

  • Marcelo szuka obecnie nowego zespołu
  • Wraz z końcem czerwca wygaśnie jego umowa z Realem Madryt, której klub postanowił nie przedłużać
  • Agent Brazylijczyka zaoferował go wielu klubom z MLS, które nie były jednak nim zainteresowane

W Stanach Zjednoczonych nie chcą Marcelo

MLS w ostatnich miesiącach stała się ligą, na którą decyduje się wielu weteranów. Latem trafią do niej między innymi Giorgio Chiellini, czy Gareth Bale, który w sobotę ogłosił oficjalnie, że zostanie zawodnikiem Los Angeles FC. Pójście w ich ślady rozważał także Marcelo, którego kontrakt z Realem Madryt wygaśnie wraz z końcem czerwca. 

AS przekazał, że agent Marcelo zaoferował swojego klienta aż siedmiu klubom z MLS, w tym Los Angeles FC i Los Angeles Galaxy. Żaden z nich nie był zainteresowany zakontraktowaniem lewego defensora. Wpływ na to mogą mieć wysokie oczekiwania finansowego Brazylijczyka, który jest gotów obniżyć zarobki, ale nie drastycznie. 

Faworytem do pozyskania Marcelo pozostaje Getafe. Brazylijczyk chciałby wciąż mieszkać w Madrycie, klub ma siedzibę na południowych przedmieściach Madrytu. W ostatnich tygodniach doświadczony obrońca dorzucił możliwość gry w Realu Valladoid, a także oferty z kilku tureckich zespołów. 34-latek odmówił także Milanowi, który zaproponował mu kontrakt z zarobkami na poziomie 3 milionów euro za sezon.

Sprawdź: Marcelo chce zostać w La Lidze. Jest oferta dla piłkarza

Komentarze