Trzy możliwe kierunki dla Marcelo

Marcelo
Marcelo PressFocus

Marcelo w poniedziałek otrzyma hołd od Santiago Bernabeu. Brazylijczyk opuści Real Madryt po piętnastu latach. Nie zamierza jednak odwieszać butów na kołku i musi wybrać jeden z trzech kierunków, z których otrzymał propozycje.

  • Marcelo po tym sezonie opuści Real Madryt
  • Brazylijczyk zdobył najwięcej trofeów w historii Królewskich
  • Obrońca ma oferty z Turcji, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Priorytetem dla 34-latka jest pozostanie w Europie

Marcelo nie chce opuszczać Europy. Spróbuje podbić Turcję?

Przed Marcelo wyjątkowy tydzień. W najbliższy poniedziałek Brazylijczyk otrzyma oficjalne pożegnanie na Santiago Bernabeu. Po piętnastu latach w bieli, lewy obrońca opuści bowiem Real Madryt wraz z zakończeniem bieżącego sezonu. Zawodnik, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu – nikt nie zdobył z Królewskimi więcej trofeów – będzie musiał zorganizować swoje życie na nowo. Ostatecznie trafił do stolicy Hiszpanii bezpośrednio z Kraju Kawy. Miał wówczas 19 lat.

Marcelo nie zamierza bynajmniej kończyć kariery. Jak donosi Marca, Brazylijczyk ma na stole oferty z trzech krajów. Mowa tu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze oraz Turcji. Lewemu obrońcy – przynajmniej póki co – najbliżej jest do ostatniej wymienionej ligi. Chciałby pozostać na Starym Kontynencie, a najlepiej rywalizować w europejskich pucharach. Wspomniana oferta z Super Lig ma to ponoć gwarantować. Decyzja jeszcze nie zapadła, a 34-latek ma zadecydować o przyszłości po tym, jak oficjalnie pożegna się z Królewskimi.

W minionym sezonie Marcelo rozegrał 17 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwie asysty.

Komentarze