To byłby koniec pewnej epoki. Marcelo może opuścić Real Madryt

Marcelo
Marcelo PressFocus

Piękna, 14-letnia kariera Marcelo na Santiago Bernabeu może niebawem dobiec końca. Dziennik AS i BeIn Sport donoszą bowiem, że Brazylijczyk, który stracił miejsce w składzie Królewskich, ma kuszącą ofertę ze strony AS Monaco.

W ostatnich 26 meczach Realu Madryt Marcelo wystąpił tylko sześciokrotnie. Powodem jest to, że numerem jeden na lewej stronie defensywy stał się Ferland Mendy. Pomimo dużej sympatii do Brazylijczyka Zinedine Zidane nie może dać mu tylu minut, ilu piłkarz by oczekiwał.

Sytuację tę chcą wykorzystać działacze AS Monaco. Chcieliby zaoferować defensorowi trzyletnią umowę i zarobki wynoszące 6 milionów euro za sezon. To mniej niż Marcelo dostaje teraz w Realu Madryt. Zarabia tam bowiem 9 milionów rocznie. Piłkarz ten nie dostanie już jednak takich pieniędzy, gdy w 2022 roku wygaśnie jego obecna umowa.

Koniec pewnej epoki

Prócz Monaco piłkarza Królewskich łączy się także z przenosinami do Juventusu FC. Odejście Marcelo z Madrytu byłoby niewątpliwie końcem pewnej epoki. Zawodnik ten debiutował bowiem na Santiago Bernabeu 14 lat temu. Święcił z klubem ogromne sukcesy zarówno w Hiszpanii, jak i na arenie międzynarodowej.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 00:51.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze